מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
 • הודעות שוטפות
 • פעולות לאחר רישום בית משותף
  אלמוג | 20/02/2020 10:01

  לפני 10 שנים קניתי דירה במגדל בתל אביב. הנכס לא היה רשום כבית משותף ולכן הייתה חברה משכנת. עורך הדין שלי מחק את ההערת האזהרה של המוכר ורשם הערת אזהרה לטובתי. קיבלתי אישור זכויות והעסקה הסתיימה. כעת לאחר 10 שנים נרשם בית משותף אבל בבעליות הם החזירו את המוכר ולטובתי רשומה בנסח רק הערת אזהרה. השאלות: האם זה תקין החברה המשכנת לא הייתה צריכה לרשום בעלות שלי? איך מתקנים את זה ומי אמור לבצע התיקון?

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • רישום זכויות בדירה לאחר רישום בית משותף
   לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 23/02/2020 11:42

   שלום אלמוג,

   יש מקרים בהם החברה המשכנת מתחייבת לרשום את הרוכש הראשון בלבד ואת השלמת הרישום על שם רוכשים מאוחרים מבצעים אותם רוכשים, באמצעות עורכי הדין שלהם.

   עליך לבדוק עם עוה"ד שיצג אותך ברכישת הדירה מה היו התחייבויות החברה המשכנת לגבי רישום הזכויות וכן לבדוק את הסכם שכר הטרחה עם עוה"ד שלך ומה היו התחייבויותיו כלפיך, כלומר האם הוא מחוייב לרשום את הזכויות על שמך.

   העברת הזכויות משם המוכר לשמך נעשית בהליך פשוט יחסית, ככל שקיימים כל המסמכים הנדרשים לשם כך (חלקם מסמכים שהתקבלו לצורך רישום זכויותיך בחברה המשכנת). ככלל תצטרך שטרי מכר (או העברת זכות שכירות), שטרי משכנתא אם רלוונטיים אותם יש להזמין בבנק, אישור עדכני מהרשות המקומית ואישורי מס שבח ומס רכישה.

   בברכה,

   לילך עתני, עו"ד
   מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

   בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
   טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש