מתוך: פורום דיני משפחה
 
 • הודעות שוטפות
 • פרוצדורות בדיון הוכחות
  רוני | 08/02/2020 00:00

  שלום, אני מייצג את עצמי במשפט מזונות ומשמורת ובקרוב מתקיים דיון ההוכחות. החקירה מוכנה, הסיכום מוכן ויש לי רק מספר שאלות על הפרוצדורה. אודה למי שיוכל לענות. להלן השאלות:

  1. במסגרת החקירה הנגדית אני משתמש בכל מיני קטעים מתמלולים, אימיילים, הצגה גרפית של טענות (למשל גרף שמציג את חלוקת הימים של הסדרי הראייה), דף שמציג חתימות שלי וכדומה. האם אני צריך להגיש לשופט עותק מכל אחד מהמסמכים האלה (קטעי תמלול, אימיילים וכדומה) ואם כן, אז איך זה הולך? האם אני צריך לסמן כל דף במספר, להגיש בתחילת הדיון ואז להפנות למסמך המתאים עם המספר המתאים תוך כדי חקירה? האם גם לצד השני אני צריך להכין עותק?

  2. יש לי הקלטות שאני משתמש בקטעי תמלול שלהן במהלך החקירה. האם אני צריך להכין את עצמי למצב בו השופט לא יסתפק בתמלול ויבקש לשמוע את הדברים, ואם כן, האם כדאי להכין את קטעי ההקלטה הרלוונטיים ולהשמיע אותם תוך כדי חקירה, דרך הטלפון שלי למשל, או שאני צריך להכין לו את ההקלטה על דיסק און קי שיבחן אותה בזמנו החופשי? האם אני צריך למסור עותק של ההקלטות גם לצד השני?

  3. השופט הקציב שעתיים לדיון, שעה לכל צד לצורך חקירה וסיכום. בחישוב שלי, הכל ייקח לי שעה וחצי... אפילו טיפה יותר. האם הזמנים הם באנקר או שהשופט מאפשר בדרך כלל חריגה מהזמנים? מה קורה אם עברה שעה ועוד לא סיימתי?

  4. האם אני צריך להכין את הסיכום שלי מודפס להגשה לבית המשפט?

  5. איך זה הולך? האם קודם הנתבע חוקר את התובע ורק לאחר מכן התובע את הנתבע, או שזה הפוך? האם יש בכלל סדר קבוע?

  תודה לעונים, רוני


  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • דיון הוכחות
   עו"ד מיקי חשמונאי | 17/02/2020 12:16

   רוני שלום,

   הנוהל הוא שעדי התובע נחקרים ראשונים, אח"כ התובע עצמו, אח"כ עדי הנתבע ובסוף הנתבע עצמו. 
   לגבי הסיכומים - אם לא קבע ביהמ"ש סיכומים בע"פ בתום הדיון, בד"כ בתום דיון ההוכחות קובע ביהמ"ש מועדים להגשת הסיכומים ראשית ע"י התובע ואח"כ ע"י הנתבע. 
   לגבי אורך החקירות - לביהמ"ש הזכות לקצוב מועדים לאורך החקירות אולם זכותו של ביהמ"ש כמובן להאריך את החקירות ואף לקבוע מועד הוכחות נוסף, אם הוא מוצא לנכון שיש הצדקה לעשות זאת. 
   לגבי שאר שאלותיך - יש להכיר את כל החומר, מה הוגש בתחילה, מה הוגש במהלך ההליכים המשפטיים, החלטות שיפוטיות בעניין זה וכד' - כדי להשיב ולכן לא ניתן לעשות זאת במסגרת שאלתך בפורום. 
   אני מאוד ממליצה לך לקבל ייעוץ אישי, אצל עו"ד המתמחה בתחום זה, בטרם הדיון ואף לשקול ביצוע החקירות ע"י עו"ד מטעמך. מדובר בהליך שמצריך ידע מקצועי, שיתכן שאין לך ועלול לפגוע בעניינך. 

   מכל מקום - בהצלחה. 


   בברכה, 

   מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
   מנהלת פורום דיני משפחה

   מת"מ -  'בית טופז' קומה 5
   רח' נחום חת 5, חיפה
   טל': 04-8517771; מייל: law@m-law.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש