מתוך: פורום דיני מיסים
 
  • הודעות שוטפות
  • עזבון
    עופר | 04/01/2020 18:03

    עזבון מוכר דירה יחידה של נפטר. כי כך נקבע בצוואה.

    2 שאלות:

    1. האם העזבון פטור ממס שבח?

    2. האם הדירה נחשבת לדירה של היורשים?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • מכירת דירה על ידי עיזבון
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 12/01/2020 12:21

      שלום רב,

      מנהל העיזבון או היורשים נכנסים לצרכי מיסוי מקרקעין בנעלי המוריש. 

      לא כל מכירה של יורשים שמקורה בדירת ירושה יחידה של המוריש פטורה ממס שבח מאחר ונדרש לעמוד בהגדרת קרוב . כלומר מי שעומד בהגדרת קרוב, והוא מבקש למכור דירת מגורים יחידה של המוריש, יכול ויהיה פטור ממס שבח ראה לעניין זה הוראות סעיף 49ב(5) לחוק מיסוי מקרקעין


      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      הארבעה 28, תל אביב
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: haya@hastax.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש