מתוך: פורום דיני נזיקין
 
 • הודעות שוטפות
 • נשיכת כלב
  רעות | 08/01/2020 12:07

  שלום רב,

  לפני מספר ימים נשך את בני בן ה 9 כלב וגרם לו לנזק קשה בפנים. יש לי את המספר של בעלת הכלב ואני יודעת איפה היא גרה אבל היא לא מוכנה לדבר איתי, מה עושים במצב כזה?? 

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • נזקי גוף שנגרמו מנשיכת כלב
   עו"ד הילה בודיק קוכמן | 08/01/2020 20:49

   רעות שלום,

   נזק גוף שנגרם על ידי כלב מקים לנפגע עילה לתביעת פיצויים ללא צורך בהוכחת רשלנות מצד בעליו של הכלב. נשיכה, תקיפה ואף נפילה שנגרמה בגלל כלב – מזכים את הנפגע בפיצוי בגין נזקיו. 

   החוק בישראל רואה בבעליו של כלב אחראי באופן מוחלט למעשיו ומקל על הניזוק להוכיח את תביעתו. התובע אינו צריך להוכיח כי בעל הכלב התרשל כדי לזכות בפיצוי, די להראות שהנתבע הוא הבעלים של הכלב הפוגע ושנגרם נזק גוף על ידי כלב.

   הבעלים של הכלב חייב לפצות את הניזוק ותהיה לו הגנה רק בנסיבות מסוימות וזאת אם הייתה התגרות כלפי הכלב אשר הובילה לתקיפה, אם הניזוק תקף את הבעלים של הכלב או את קרוביו ובמצב בו המותקף הינו מסיג גבול במקרקעין ונכנס למקרקעין של בעלי הכלב.

   היקף האחריות של בעלי הכלב כולל כל סוג התנהגות שמקורו בכלב ואין צורך בהכרח בקיומו של מגע פיזי בין הניזוק לכלב, נשיכה של הכלב או פעולה תוקפנית שלו כלפי הניזוק. כך גם נפילה שנגרמה בגלל כלב יכולה לזכות את הנפגע בפיצוי, כמו גם אדם שנבהל מכלב, נפל ונפצע. אין זה משנה אם לכלב הייתה רצועה או שרשרת או לא הייתה.

   בברכה,

   הילה בודיק קוכמן, עו"ד
   מנהלת פורום דיני נזיקין

   מנחם בגין 11, רמת גן
   טלפון: 03-6957121 ; טלפון נייד: 050-2735995 ; מייל: Lawoffice.tb@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש