מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • האם מותר לי בתור אדם פרטי כעסק להציע שירותי ייעוץ
    איתן | 07/01/2020 03:54

    האם מותר לי בתור אדם פרטי כעסק להציע שירותי ייעוץ משפטי, או סיוע משפטי לאנשים פרטיים או שזה עבירה על החוק? (כמובן ואני מצטט שאני לא עורך דין ומודיע ללקוחות שאני לא עורך דין)


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • המותר לאדם שאינו עו"ד להעניק שירותיי יעוץ משפטי?
      עו"ד אמיר מורשתי | 08/01/2020 08:29

      איתן יקר התשובה לשאלתך היא בשלילה!

      סעיף 20 לחוק לשכת עו"ד קובע כי : ". הפעולות המנויות להלן, לא יעשה אותן דרך עיסוק, או בתמורה אף שלא דרך עיסוק, אלא עורך דין; ואלה הפעולות:

      1) ייצוג אדם אחר וכל טיעון ופעולה אחרת בשמו לפני בתי משפט, בתי דין, בוררים וגופים ואנשים בעלי סמכות שיפוטית, או מעין שיפוטית;

      (2) ייצוג אדם אחר וכל פעולה אחרת בשמו לפני – 

      משרד ההוצאה לפועל; 

      לשכת רישום הקרקעות; 

      הפקיד המוסמך לענין חוק בתים משותפים, תשי"ג-1952; 

      רשם החברות; 

      רשם השותפויות; 

      רשם האגודות השיתופיות; 

      רשם הפטנטים והמדגמים; 

      הרשם כהגדרתו בחוק העיצובים, התשע"ז-2017; 

      רשם סימני המסחר; 

      פקיד השומה ונציג מס ההכנסה לענין פקודת מס הכנסה; 

      המנהל לענין חוק מס שבח מקרקעין, תש"ט-1949; 

      מנהל מס עזבון לענין חוק מס עזבון, תש"ט-1949. 

      (3) עריכת מסמכים בעלי אופי משפטי בשביל אדם אחר, לרבות ייצוג אדם אחר במשא ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך כזה; 

      (4) ייעוץ וחיווי דעת משפטיים."

      סעיף 96 לחוק לשכת עורכי הדין קובע כי : "  מי שאינו עורך דין ועושה פעולה שנתייחדה לפי חוק זה לעורכי דין, דינו – קנס כאמור בסעיף 61(א)(2) לחוק העונשין." ( מדובר בקנס של 29,200 ש"ח ) 

      מקווה שהייתי לך לעזר


      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש