מתוך: פורום פלילי
 
 • הודעות שוטפות
 • ביטול כתב אישום אי ביצוע עבירה
  ענת | 28/12/2019 13:53

  בעקבות תיק גירושין, הוגש נגדי כתב אישום מופרך בגין במעשה שאינו ביצוע עבירה. צילום שתי החלטות קיימות לגרושי באמצעות אפליקצית מסרים. לפי לשון החוק והפסיקה, לא התחזתי לביהמש ולא הפקתי שום מסמך. בנוסף למעשה התעמרות המשטרה בגין תלונות במחש, המשטרה לא הציגה את כל חומר החקירה ואין ברשותה ראיה שהפקתי ממסך, רק באמצעות וואצאפ. (בפסיקה יש התייחסות והחלטה של העליון בנוגע לעבירת זיוף הטבעת שלא די בכך שיוצג המסמך באופן וירטואלי אלא יש צורך בהפקת המסמך לצורך ביצוע עבירה). מעבר לכך לא מצאתי שום סעיף בחוק שזה נאכף והמקרה היחיד שקראתי זה על פרשת שופטת עם בעלה, שזייפה פרוטוקול ולא הוגש נגדה כתב אישום כי היועמש קבע שיש להמנע מהגשת כתבי אישום בתיקי גירושין. השאלה שלי אם ביהמ"ש יכול לבטל כתב אישום לפני חקירות, אם לא הוצגו לעיון ראיות ומסמכים המעידים על ביצוע עבירה ואם ביהמ"ש יאפשר דיון על מנת להוכיח כוונה. חשוב, לציין שבדיון המקדמי השופטת החליטה כי אכן מדובר בהחלטות קיימות (בסהכ הגרוש שלי היה אמור לשלם הוצאות מדור, לצד ג) וכי ממילא הוא שילם ולכן יש להמנע מהרשעה
  הסניגוריה ייצגה וכעת לא (בשל חילוקי דעות עם עורך דין שלא ניסה לבטל את כתב האישום המעוניין לנהל הליך משםטי ופעל בלי להתייעץ איתי) ביהמ"ש אז פסק כי אני זכאית לייצוג סנגוריה וכעת פטר את הסנגוריה (קיבל את טענותיהם" לעת עתה "). מדובר בעבירה המיוחסת לי כחטא. אודה לייעוץ על פי הדברים שרשמתי כי אין לי יכולת כלכלית לעורך דין פרטי

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • האם ניתן לבטל את כתב האישום אם לא ביצעתי עבירה?
   עו"ד גדעון קוסטא | 29/12/2019 18:06

   לענת שלום,

   הטענות שאת מעלה, ככל שהצלחתי להבין אותן, הן טענות הגנה שצריכות להתברר במהלך המשפט. השופט אינו יכול לבטל כתב אישום בשל טענות שלך שלא ביצעת עבירה - אם הייתה אפשרות כזאת, כל כתבי האישום היו מבוטלים.

   אינני רואה כיצד את יכולה לשכנע את בית המשפט בנכונות טענותיך ללא ייצוג של עורך דין פלילי. אינני יודע אם הטענות שלך כלפי עורך הדין שייצג אותך מטעם הסניגוריה הציבורית מוצדקות או לא. בכל אופן, אני מליץ לך להשיג ייצוג משפטי, בין אם מטעם הסניגוריה ובין באופן פרטי.

   אין שום אפשרות לתת לך ייעוץ לגופו של עניין במסגרת פורום זה, ומבלי לקרוא היטב את חומר הראיות בתיק (ובוודאי מבלי שראיתי אפילו את כתב האישום).


   בברכה,

   גדעון קוסטא, עו"ד
   מנהל פורום פלילי

   בית סילבר קומה 5,
   רחוב אבא הלל 7, רמת גן
   טל': 052-4802244 ; מייל: costagidi@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש