מתוך: פורום דיני תעבורה
 
  • הודעות שוטפות
  • חניית נכים
    דניאל | 07/11/2019 21:54

    שלום וברכה
    אני גר בירושלים וחניתי בחניה של נכה ללא ידיעה הכביש לא היה מסומן בצבע מיוחד לחנית נכה, אך כן היה תמרור חדש שלא הבכנתי בו. הרחוב עבר שיפוץ גדול למשך כמה חודשים, כול השילוט ירד ובימים האחרונים החזירו את השילט לרחוב , ועדיין לא סיימו את השיפץ ,ולא צבעו את חניית הנכה ..שאלתי היא
    האם יש לי עליה בזה שהחנייה לא סומנה בצבע על הכביש והשיפוץ טרם הסתיים ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • חניית נכים
      יעקבי | 08/11/2019 06:52

      שלום דניאל,

      אין חובה לצבוע את שטח חניית הנכים, אבל...

      על פי קובץ הנחיות של משרד התחבורה (לעניין תמרור 437 סעיף 3 תת-סעיף ג') יש לסמן את גבולות החניה בתמרור 819 (קו לבן).

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • חניית נכים
        דניאל | 08/11/2019 10:38

        תודה רבה על מהירות תגובתך
        אך יש לי שאלה אחרונה
        האם אני יכול לגשם עם טענה זו לבית המשפט ?
        ואם כן איפה אוכל למצוא את התקנה הזאת בצורה יותר מנומקת ?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש