מתוך: פורום דיני ביטוח
 
 • הודעות שוטפות
 • ביטוח סיעודי קבוצתי במסגרת קופות החולים
  ישיש | 07/11/2019 11:44

  בס"ד

  תודה מראש, חב' הביטוח דחתה את דרישתנו במסגרת פוליסה סיעודי (קופ"ח כללית) מכיוון שקרות האירוע היה ב- 36 חודשים הראשונים לחייב של המבוטח (מדובר בילד בן כ- 4.5). שאלתנו, למיטב הבנתנו לא ניתן לדחות מבוטח בגין פגם מולד (אוטיזם), ולכן אפילו שהפגם הינו ב- 36 החו' הראשונים הרי מכיוון שהוא מולד הרי שהמבוטח זכאי, האם זה נכון? היכן אני מוצא את ההוראה?

  דבר נוסף בפוליסה בשנה האחרונה רשום בהוראות מעבר כי ככל ומקרה הביטוח התקיים לראשונה בתקופת פוליסות קודמות הרי שיחולו לגבי המבוטח הוראות הפוליסה הקודמת, השאלה, האם יכולה חב' הביטוח לדחות מבוטח, במידה ובפוליסה הקודמת (מכיוון שזה אוטיזם שהינו מולד הרי המקרה הראשון היה ביום הלידה) ישנה הוראה שאינה מזכה בגין פגם מולד מכל סיבה שהיא אפילו מכיוון שהיא נוצרה ב- 3 שנים הראשונות.

  בתודה מראש

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • דחייה של ביטוח סיעודי
   עו"ד גיל קראוס | 10/11/2019 15:48

   צהריים טובים,


   צריך לעיין היטב בהוראות הפוליסה כדי להשיב לשאלות. קודם כל, במידה וזה כתוב, אז כל הוראות הפוליסות הקודמות חלות ולכן אם יש הוראה של החרגה למום מולד אז היא קיימת גם בפוליסה הנוכחית.

   מעבר לכך, צריך לבחון כיצד ההוראות מתייחסות לפגם מולד, אבל בהחלט יכול להיות שייקבע כי מדובר בתקופה של 36 חודשים ראשונים, גם אם מדובר במום מולד.   בכבוד רב,

   גיל קראוס, עו"ד
   מנהל פורום דיני נזיקין ופורום דיני ביטוח

   שדרות שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב
   טל': 03-6766602 ; מייל: gil@eghert-kraus.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש