מתוך: פורום דיני משפחה
 
  • הודעות שוטפות
  • ערעור שינוי שם
    אלין | 31/10/2019 20:33

    שלום. הוספתי שם לשמי הפרטי לפני כ5 שנים, וכעת, אני מעוניינת להחליף את השם הפרטי שוב אך במשרד הפנים לא אישרו את ההחלפה, כי לא עברו 7 שנים והם טוענים שהוספה זה בעצם החלפה. הבנתי שניתן לערער על ההחלטה מול שופט. כיצד תהליך זה מתבצע? זה מאוד חשוב לי

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • לא מאשרים לי להחליף שם. מה לעשות?
      עו"ד רוית טוב-לי | 05/11/2019 20:48

      אלין, שלום,

      אכן, לפי סעיף 20 לחוק השמות, בגיר רשאי להחליף את שמו הפרטי אחת לשבע שנים. הוספה והחלפה הן זהות.

      תמיד ניתן להגיש לבית המשפט לענייני משפחה תביעה על פי חוק השמות. זוהי תביעה לכל דבר ועניין, והבירור שלה לוקח זמן. לא כדאי להגיש אותה ללא ייצוג.

      אני הייתי נוהגת אחרת... חוק השמות מקנה לשר הפנים סמכות לאשר באופן חריג שינוי שם. הייתי מתחילה במשלוח מכתב מרגש לשר, שמסביר את הצורך שלך בשינוי השם, ואת הדחיפות מבחינתך, כך שבלתי אפשרי עבורך להמתין שנתיים נוספות.

      אם השר יתן אישור חריג - מצויין, חסכת את התביעה, על העלויות והזמן.

      אם הוא לא יתן - הפניה אליו תעזור לך מאוד בתביעה בפני השופט.

      שוב, אלו עניינים מורכבים. אני ממליצה לך להיות מיוצגת.

      בהצלחה רבה, טוב שם משמן טוב!

      רוית



      בברכה,

      רוית טוב-לי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה 

      דניאל פריש 3, תל אביב
      טל': 03-6078888; מייל: ravit@tovly.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש