מתוך: פורום לשון הרע
 
 • הודעות שוטפות
 • הוצאת דיבה על בסיס קבוע
  ליאור | 27/10/2019 12:53

  שלום רב!
  מספר בעלי עסקים מתחרים מוציאים עלי דיבה על בסיס קבוע בגוגל, בפייסבוק וגם מול הלקוחות שלי, על-מנת להבריח אותם ולפגוע בפרנסה שלי.
  צילמתי אותם בווידאו מקללים אותי, ואומרים לאנשים שאני הומו, חולה נפש, מטרידן, פדופיל ושהואשמתי בפלילים. כמובן ששום דבר מזה לא נכון והכל שקרים. כמובן שהפרנסה שלי נפגעה, ולקוחות מתרחקים ממני, כי הם לא יבדקו אם זה נכון או לא נכון. הם פשוט יעדיפו להימנע מעימותים. צילמתי גם כמה לקוחות שלי שבאים איתי למשרד, וכשאחד מאותם בעלי עסקים מתחרים צעק עליהם שאני מורשע בפלילים, ואז במקום לבוא איתי למשרד הם הסתובבו והלכו משם. כשהוא ראה שהם הולכים, הוא צעק אליהם "תגידו תודה! אני הצלתי אתכם!"
  העליתי ליוטיוב ולפייסבוק מספר סרטוני ווידאו שהם מקללים אותי ומטרידים אותי (לא העליתי את הסרטונים היותר בוטים שהם אומרים שאני פדופיל ומואשם בפלילים, כדי לא לפגוע בסיכויים המשפטיים שלי - אני לא אפרסם דברים שבאמת פוגעים).
  אני רוצה לוודא שעצם כך שפרסמתי את הסרטונים שלהם ביוטיוב ובפייסבוק זה לא עבירה על החוק.
  אני מעוניין לתבוע אותם בביהמ"ש בגין הוצאת דיבה. הבנתי שמדובר בפיצוי של ₪100,000-₪50,000 ללא צורך בהוכחת נזק (ונגרם לי נזק). מישהו יכול לאשר את זה בבקשה? תגידו לי בבקשה גם אם הסכום הזה הוא על התביעה בכללותה, או על כל אירוע בנפרד.
  תבעתי אחד מהם בבימ"ש לתביעות קטנות בגין הוצאת דיבה, וזכיתי ב₪35,000. אבל, הוא בפשיטת רגל, אז אני לא אראה מזה משהו בקרוב, והוא ממשיך בהוצאת דיבה.
  שלושה אחרים הם בעלי עסקים שמגלגלים עשרות מליונים, ואני רק עסק קטן.
  בעיקרון, אני מחפש עו"ד שיסכים להתמודד עם התביעות האלה תמורת אחוזים, ואולי גם משרד פרסום שמעוניין להביא את המקרים האלה לידיעת כלל הציבור שאולי יחליט לא לפרנס עסקים שמוציאים דיבה, ולהבא אנשים יחשבו הרבה פעמים לפני שהם מוציאים דיבה, בייחוד בעלי עסקים.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • איזה סוג פיצוי ניתן לתבוע בגין לשון הרע?
   עו"ד תום שנפ | 30/10/2019 11:34

   ליאור שלום,

   חוק איסור לשון הרע מאפשר הגשת תביעה וקבלת פיצוי בסכום של עד 50,000 ₪ (מוצמד למדד), בגין כל פגיעה בשם הטוב. ככל שהפגיעה נעשתה בזדון, קרי מתוך כוונה לפגוע, ניתן לתבוע את כפל הפיצוי. בנוסף, ומלבד הפיצוי ללא הוכחת נזק, החוק מאפשר לתבוע בגין נזק אשר נגרם לך בפועל. מתיאורך, נראה כי נזק כאמור אכן התרחש. 


   ממליץ לפנות לייעוץ פרטני על מנת לבחון את האפשרויות העומדות לרשותך.

   מקווה שהייתי לך לעזר.


   בברכה,

   תום שנפ, עו"ד
   מנהל פורום לשון הרע

   ה' באייר 39, ראשון לציון
   טלפון: 050-8550611 ; מייל: office@schnapp-law.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש