מתוך: פורום דיני נזיקין
 
  • הודעות שוטפות
  • היחס בין סעיפים 89(2) לפקודה וסעיף 8 לחוק
    אבי | 09/09/2019 18:19

    שלום רב!

    עד לשנת 2000 עובד התעסק בעבודתו כשכיר עם חומרים מזיקים. רק בשנת 2015 הוא הובחן במחלת מקצוע. מל"ל הכיר את המחלה כמחלת מקצוע. העובד לא ידע שהוא חולה, לא בפועל ולא בכוח, לא סובייקטיבי ולא אובייקטיבי. מה היחס בין סעיפים 89(2) לפקודת הנזיקין [נוסח חדש] וסעיף 8 לחוק ההתיישנות, התשי"ח – 1958 - האם במקרה כזה (תיאורטית כמובן, בהתעלם מנסיבות אחרות) - קיימת ההתיישנות או לאו דווקא? תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • התכוונתי - תביעה נגד המעביד
      אבי | 09/09/2019 21:11

      התכוונתי - לגבי תביעה נגד המעביד. תודה רבה

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
    • התיישנות תביעה נזיקית בגין מחלת מקצוע
      עו"ד גיל קראוס | 10/09/2019 16:11

      צהריים טובים,


      כמובן שצריך לבדוק את הנתונים המלאים, אבל על פניו קיימת בעיה שכן אם הטענה היא לנזק עקב מחדל של המעביד, הרי שגם אם הנזק לא התגלה במועד ההתיישנות היא 10 שנים מיום האירוע לפי סעיף 89.



      בכבוד רב,

      גיל קראוס, עו"ד
      מנהל פורום דיני נזיקין ופורום דיני ביטוח

      שדרות שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב
      טל': 03-6766602 ; מייל: gil@eghert-kraus.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש