מתוך: פורום רשלנות רפואית
 
  • הודעות שוטפות
  • התרשלות ישנה
    יוני | 10/09/2019 07:00

    שלום רב!

    בשנת 2000 קופ"ח התרשלה באבחנה של מחלה קשה וחשוכת מרפא. האבחנה הייתה שגויה והחולה לא ידע בפועל וגם בכוח שהאבחנה לא נכונה. רק בשנת 2015 ע"י קופ"ח החולה הובחן באבחנה הנכונה. קופ"ח מסכימה שהתרשלה בשנת 2000, אך טוענת שלפי סעיף 89(2) לפקודה הגבול הינו עשר שנים מיום אירוע הנזק. יחד עם זאת, קיים גם סעיף 8 לחוק ההתיישנות ולא ברור לי היחס בין סעיפים אלה במקרה כזה. האם, תיאורטית בלבד, במקרה שקופ"ח התרשלה לפני 15 שנה ואותה קופ"ח גילתה את טעות רק בעוד 15 שנים - מה קורה עם התיישנות? תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם כלל ההתגלות חל על תביעת רשלנות רפואית?
      עו"ד ורד פרי | 15/09/2019 17:36

      שלום יוני,

      ישנה כמות לא מבוטלת של פסיקה הדנה ביחס בין סעיף 89(2) לפקודת הנזיקין לבין סעיף 8 לחוק ההתיישנות. לדעתי, במקרה שאתה מציין, הסיווג הנכון של התביעה הוא תביעה על מעשה או מחדל (האבחון הרשלני), ולכן חל סעיף 8 לפקודת ההתיישנות.
      בכל מקרה - אם הנזק משמעותי - אין סיבה שלא להגיש תביעה, ולהזמין את בית-המשפט להכריע בשאלת ההתיישנות. 



      בברכה,

      ורד פרי, עו"ד
      מנהלת פורום רשלנות רפואית

      הרי גלעד 5, רמת גן
      טלפון: 03-6136248; מייל: veredpery@barak.net.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש