מתוך: פורום פלילי
 
 • הודעות שוטפות
 • האם אפשר לבקש חיסיון על פרטי מתלונן במשטרה?
  דןד | 04/09/2019 14:32

  יש אדם שמטריד ומאיים עליי בטלפון שהוא יגיע אליי ויפגע בי. אין לו את השם המלא שלי או הכתובת... ולכן עדיין לא מימש את איומיו. 
  אינני מכיר אותו אך כיוון שהדבר נמשך אין לי ברירה אלא להגיש תלונה.
  יש לי הקלטות גם. 
  השאלה האם אפשר לבקש שהכתובת שלי או פרטיי האישיים לא ימסרו לאדם שנגדו אני מגיש תלונה.. כדי שהדבר לא יתן לי מידע להגיע אליי ולפגוע בי כפי שאכן איים.

  האם זה אפשרי??

  השוטר אמר שזה לא אפשרי וכל פרטיי כולל כתובתי ימסרו לו במידה ויוגש כתב אישום נגדו. 

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • האם אפשר למנוע מנאשם מלקבל את כתובת המתלונן?
   עו"ד אמיר מורשתי | 05/09/2019 14:56

   דוד יקר, ראשית, כדאי כי סעיף 7 לחוק זכויות נפגעי עבירה מסדיר את הסוגיה- והוא קובע, כי בעבירות מין או אלימות חמורה- הכלל הוא שלא ימסר לנאשם כתובת מקום מגורי המתלונן ומקום עבודתו לרבות מספרי הטלפון בהם הוא משתמש. במקרה שאתה מתאר אין המדובר בעבירות מין או אלימות חמורה, אך עדיין אתה יכול לבקש לאור הנסיבות שאתה מתאר בשאלתך, כי ימנעו מלמסור לנאשם בעתיד את פרטי כתובת מקום מגוריך ומקום עבודתך ( לרבות מספרי טלפונים נוספים שאינם בידיעת הנאשם ) ולאור סעיף 7 ה) הדבר אפשרי :"   תובע רשאי שלא למסור לנאשם ולסניגורו, כחלק מחומר החקירה או כחלק מכתב האישום, את הפרטים האישיים של נפגע עבירה שאינה מנויה בחלק א' לתוספת הראשונה א', אם קיים לדעתו חשש לפגיעה בשלומו של נפגע העבירה."- מכאן, שאמנם השוטר לא יכול בשלב זה להבטיח לך שאכן לא ימסרו פרטיך לנאשם בעתיד- אך ניתן לבקש ממנו לרשום בתיק בגדול את בקשתך אשר מניסיוני תזכה לקשב רב ע"י התובע שיחליט אם יש מקום להגיש כתב אישום בפרשה. מקווה שהייתי לך לעזר

   בברכה,

   אמיר מורשתי, עו"ד
   מנהל פורום פלילי

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש