מתוך: פורום דיני משפחה
 
 • הודעות שוטפות
 • שאלה פרטנית כהמשך לשאלה קודמת
  מירה | 30/08/2019 15:37

  מבקשת הסבר: זוג בפרידה כיצד יחולקו הנכסים? במקרה שלי דירת מגורים בה גרנו האם והילדים. דירה נוספת להשקעה מכספים משותפים אך ע"ש הבעל.

  עם הפרידה כשעזב, מכר ללא ידיעתי את הנכס הנוסף המושכר וממנו היתה לנו עוד הכנסה משכ"ד לחשבון המשותף. העלים ממני בעצם את התמורה. לא שילם אפילו מזונות אישה זמניים מכספים אלו ובזז כספים מהחשבון המשותף כדי "לסגור חובות משותפים" (ההלוואה לדירה שמכר) ללא בקשה מהשופט שדן בתיק הרכוש.

  בתביעתו לפירוק שיתוף בדירת מגורינו היקרה יותר לא הסכים להסדר איזון משאבים הוגן כדי שארכוש את חלקו במחיר בעת שוויה ביום הברחת הרכוש והכספים, אלא במועד מאוחר בו ניתן פס"ד לפירוק שיתוף, כשמחירה האמיר. כך הפך את רכושי לבנק השקעות שלו.

  אם אנו עדיין נשואים מה הקשר לחלוקת הרכוש? האם בוצעה לטובתי? האם היתה אמורה להתבצע לאחר הגירושין? בסופו של דבר הצליח לנשל אותי משני בתים ללא חישוב היוון מזונות אישה כלל!

  מחאותי לא הועילו. כיצד ובאילו אפשרויות באופן רגיל ללא אלימות כלכלית היתה אמורה להתבצע חלוקת רכוש הוגנת? איך אדע כמה הפסדתי? מי אמור לחשב כדי להצדיק את כל הטענות שלי? 

  ציטוט: ("הסדר איזון משאבים יחול על זוגות שנשאו לאחר שנת 74' ויבוצע בעת פטירה של אחד מבני הזוג או גם במקרה של גירושין.       

  הלכה למעשה, סעיף 6 לחוק יחסי ממון...לאחר הערכת שווי הנכס אצל כל אחד מבני הזוג, עליהם להשוות את השווי ובמידה ואחד גבוה מהשני, אזי על הצד הגבוה לתת מחצית מההפרש, על מנת שהחלוקה תיעשה באופן שווה"). 


  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • חלוקת רכוש במסגרת דיון בביהמ"ש
   עו"ד מיקי חשמונאי | 03/09/2019 12:30

   מירה שלום,

   משאלתך עולה כי מתנהלים או התנהלו הליכים ענפים, בעניינ חלוקת הרכוש בינך לבין בעלך, לכן לצערי, במסגרת מצומצמת זו של הפורום ומבלי לקרוא את כל התיק, לא ניתן להשיב לשאלותיך. 

   כדי לקבל "דיעה שניה" לרבות לגבי השאלה האם ניתן לתקן דברים שנעשו, עליך להציג את כל החומר הרלוונטי והעובדות, בפני עורך דין המתמחה בתחום דיני משפחה, אשר יוכל לתת חוות דעת, לאחר הכרת כל העובדות. 


   בברכה, 

   מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת
   מנהלת פורום דיני משפחה

   מת"מ -  'בית טופז' קומה 5
   רח' נחום חת 5, חיפה
   טל': 04-8517771; מייל: law@m-law.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש