מתוך: פורום דיני נזיקין
 
 • הודעות שוטפות
 • תאונה ברכב שכור
  מאיר | 01/09/2019 23:12

  עשיתי תאונה ברכב מהשכרה. רכב בא מסיבוב לנתיב שלי . ירדתי לשולי הכביש עליתי על עץ והשתפשפתי בטומבון בכבל של חברת חשמל. חברת ההשכרה רוצה לחייב אותי בנזק של מרכב תחתון כי אומרים שאינו כלול בביטוח , ע"ס 15 אש"ח זאת בנוסף לכיסוי הביטוח שלי שרוצים לחיב אותי ע"ס כ- 15 אש"ח נוספים, על 7 ימי השבתה+ 5% ירידת ערך הרכב ומכה בכנף שמעל הגלגל.

  חשוב לציין שהרכב היה תקין לנסיעה לאחר התאונה (היה צורך בטיפול במוסך אך התאונה לא גרמה לנזק שמונע נסיעה). כמו"כ הביטוח שהוצע לי היה על השתתפות עצמית עד לסך של 8 אש"ח (היות ואני נהג חדש) ולא הוצע לי ביטול השתתפות עצמית ואף נאמר לי שאם אני רוצה ביטול השתתפות אני צריך לשלם 200 שקל ליום ואם אני אדרוש את זה לא אוכל להשכיר את הרכב ונאמר לי אח"כ שעל נזקי גוף תחתון אין ביטוח למרות שברור לא נגרם מנסיעה לא תקינה על דרכי עפר וכוד אלא מהתאונה.

  אודה לתגובתכם

  תודה רבה

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • תאונה עם רכב שכור
   עו"ד גיל קראוס | 03/09/2019 15:27

   צהריים טובים,


   ראשית, צריך לבדוק את הסכם השכירות ופרטי הביטוח שהוצאו לך, על מנת לבחון האם דרישות חברת ההשכרה סבירות. התנאים משתנים מחברה לחברה וממקרה למקרה ולכן צריך לבחון האם החברה יכולה בהתאם להסכם לדרוש את מה שהיא דורשת ממך.

   מעבר לכך, על החברה יהיה לקשור בין התאונה שלך והנזק שנגרם. יכול להיות שכדאי לך להביא שמאי שיבחן כעת את הרכב ויציין בפניך האם לדעתו הנזק הנטען בחלק התחתון הוא כתוצאה מהתאונה או לא.   בכבוד רב,

   גיל קראוס, עו"ד
   מנהל פורום דיני נזיקין ופורום דיני ביטוח

   שדרות שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב
   טל': 03-6766602 ; מייל: gil@eghert-kraus.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש