מתוך: פורום עורכי דין
 
 • הודעות שוטפות
 • סחיטה מעורך דין
  קרין | 27/08/2019 09:39

  שלום, לפני כשנתיים בעלי נכנס לכלא לחודש בגלל תעבורה פניתי לעורך דין שלו ובלי שום חוזה ובלי שלום כלום (יש לו הכרות איתה לפני) היא אמרה  מחיר מסוים שצריך לשלם ושילמתי לה הכל בבית משפט בנוכחות אמא של בעלי . העורך דין לא הוציא שום קבלה ובנוסף לא היה חוזה. כרגע אחרי שנתיים היא אומרת שאנחנו חייבים לה כסף מדובר בסכום גדול . ואנחנו לא חייבים לה כלום כי שילמתי לה הכל ! מה עושים במצב כזה? יש לה על מה לתבוע אותנו? 

  תודה מראש.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • תשלום שכר טרחת עו״ד
   עו"ד עינב יונסוף וייס | 01/09/2019 08:34

   קרין שלום,

   את מתארת סיטואציה בעייתית, בה אין כל תימוכין לשכר הטרחה שדילמת לעוה״ד, פרט לעדים שהיו נוכחים. לצורך העניין, העדים אכן יכולים להעיד לטובתך בנוגע לכך שדילמת שכר טרחה לעוה״ד. מצד שני, אין על הסכם שכר טריה עליו חתמת מול עוה״ד ואין כל קבלה שתעיד על גובה הסכום- להבהיר- שעל עוה״ד היה הצורך לערוך הסכם שכ״ט וכמובן להנפיק חשבונית מס קבלה בעבור התשלום.
   תתעקשו לקבל חשבונית מס קבלה עבור התשלום הקודם ואם יש לך את עדייך כפי שטענת על כך כי שילמת את כל חובך לעוה״ד- התעקשו על כך (יכול להיות שהסכום אותו טוען עוה״ד הוא בעבור הליך אחר שפעל בעניינכם- בררי בדיוק בעבור מה התשלום ואם את משלמת- עשי זאת מול הסכם שכ״ט מסודר וכנגד חשבונית מס קבלה). 

   בהצלחה 


   בברכה,

   עינב יונסוף וייס, עו"ד
   מנהלת פורום עורכי דין

   יחזקאל שטרייכמן 2, תל אביב
   נייד: 054-4250168; מייל: ejweiss.law@gmail.com 

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש