מתוך: פורום אתיקה מקצועית
 
  • הודעות שוטפות
  • עטים ממותגים
    נמרוד | 06/08/2019 23:40

     
    שלום 
    האם מותר לחלק במוסד לביטוח לאומי עטים ממותגים של עו"ד מומחה בתחום ללקוחות ? עובדי המקום או שזה שידול פסול ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • חלוקת עט ממותג - האם שידול?
      עו"ד אדם אשכנזי | 09/08/2019 08:21

      שלום רב,

      חלוקה של עט ממותג, בנסיבות שאתה מתאר - יש בה כדי להוות שידול אסור. הדבר גם עולה בקנה אחד, עם החלטת וועדת הפרסומות, שקבעה כי הצגה של כרטיסי ביקור מחוץ למשרד - בקופסה קטנה, מהווה שידול אסור.

      מכאן, מקל וחומר, חלוקה של עט, במוסד ממשלתי, יש בה כדי להוות שידול פסול.

      כך נכתב אגב בהחלטה אליה הנני מפנה:

      אשר לקופסה ובה כרטיסי ביקור – הוועדה סבורה כי מדובר בשידול אסור, בניגוד לסעיף 56 לחוק לשכת עורכי הדין, התשכ"א-1961. נראה לוועדה שבהנחת הקופסה עם הכרטיסים קיימת זילות, וכי מדובר בפעולה שדומה לחלוקת כרטיסי ביקור יזומה שנאסרה על ידי ועדת האתיקה הארצית. לפיכך, לא ניתן להתיר זאת. מספר החלטה: את/88/18.


      בברכה,

      אדם אשכנזי, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      רחוב האורגים 21, אשדוד
      טל': 08-6538011  : Adam@an-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש