מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • סחיטה באיומים?
    איציק | 04/08/2019 21:39

    קניתי דירה ולאח"כ התברר לי שהקבלן מסרב לסדר אותה ברישומים בטאבו אין לי אפשרות חוקית

    לתבוע אותו כיון שצורת הרכישה נעשתה בצורת קבוצת רכישה למרות שבפועל הוא זה שקנה את השטח ומכר

    לכל הדיירים את הדירות ואף התחייב להם בע"פ לכ"פ לרשום את הדירה ע"ש בטאבו

    אולם יש לו בבנין דירה פלוס שני יחידות שהוא משכיר אותם אולם הוא רשם אותם ע"ש מישהוא אחר...

    ויש לי הקלטות והוכחות שהוא הבעלים האמתי של הדירות והוא משכיר אותם

    השאלה אם אני יכול לאיים עליו שאם לא יסדר את הטאבו אני יפנה לרשויות המסוישלין עליו

    או שזה מוגדר כסחיטה באיומים

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם איום בהלשנה לרשויות המס מהווה סחיטה?
      עו"ד גדעון קוסטא | 05/08/2019 10:54

      לאיציק שלום,

      סעיף 428 לחוק העונשין מגדיר סחיטה באיומים כאיום בפגיעה שלא כדין בכוונה לקבל דבר, אבל גם באיום לפרסם דבר הנוגע לאדם אחר (בכוונה לקבל דבר). החלופה של האיום לפרסם דבר אינה כוללת את היסוד "שלא כדין". הפסיקה בוחנת בעיקר את המניעה לאיום בהגשת התלונה - בין אם למשטרה או לרשויות המס: האם אתה מאיים להתלונן בגין פגיעה אמיתית שנגרמה לך ע"י הצד השני, או - כמו במקרה שאתה מתאר - האיום נועד להניע את אותו אדם לבצע פעולה לטובתך, אשר אין כל קשר בינה לבין נושא התלונה. 

      אם מגיעה לך זכות בדין, הדרך המומלצת לממש אותה היא באמצעות נקיטה בהליך אזרחי.



      בברכה,

      גדעון קוסטא, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      בית סילבר קומה 5,
      רחוב אבא הלל 7, רמת גן
      טל': 052-4802244 ; מייל: costagidi@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש