מתוך: פורום דיני חוזים
 
 • הודעות שוטפות
 • ביטול הרשמה לגן שבועיים לפני חופש גדול
  ויתאלי | 30/07/2019 14:19

  הילדה שלי בת 9 חודשים התחילה ללכת למשפחתון  פרטי בשכונה בחודש מאי השנה, במשפחתון יש 10 ילדים.

  הגננת שאלה את אשתי לפני כחודש אם אנחנו מעוניינים להמשיך עם הגן גם שנה הבאה והיא אמרה לה שכן, הגננת שלחה גם לאשתי הודעה עם לו"ז הפעילות לשנה הבאה ואת העלויות- אבל לא חתמה איתה עדין חוזה ולא שולם מקדמה לשנה הבאה- מבירור שלנו שום הורה לא חתם עדין על חוזה.

  לפי שבועים בשיחת אגב עם אישתי הגננת גילתה שהילדה לא מחוסנת (זה לא היה סוד והיה גלוי לכולם, הגננת אף פעם לא שאלה אותנו בנושא הזה), הילדה לא מחוסנת מגיל לידה וכן בתכנון להתחיל חיסונים בקרוב.

  וכך יצא ששבועיים לפני סוף השנה הגננת הציבה לנו עובדה שאם הילדה לא תחוסן עד ספטמבר את כל החיסונים לא תוכל להמשיך בגן, טענה שהחליטה לשנות את המדיניות של עצמה. (מבחינה רפואית זה לא ניתן בזמן כל כך קצר לעשות את החיסונים החסרים). גם כאשר ניסינו לדבר איתה על המצב הבעייתי שלנו תמיד אמרה "אני גן פרטי ויכולה לעשות מה שאני רוצה" יצא מצב שאנחנו בלי גן שבוע וחצי לפני סוף שנת הלימודים של המעונות, וכמעט בלתי אפשרי לחפש גן בתקופה הזאת. ולחפש גן בחופש הגדול גם לא אופציה כי אנחנו מעוניינים לראות את הגן פעיל (במיוחד עם מה שקורה היום במעונות עם הגננות). ככל הנראה כתוצאה מזה אנחנו נצטרך לחפש גנים במהלך ספטמבר מה שיגרום לנו לקחת חופשים מהעבודה.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • הגן מעוניין להוציא את הילד מאחר ולא התחסן
   ליאור חאיק, עו"ד | 31/07/2019 18:18

   מהמתואר נראה שהתנהלות הגן איננה סבירה בנסיבות העניין ומדובר בשינוי חד צדדי של המדיניות, כאשר בכל מקרה אינכם מסרבים לחסן את הילדה אלא מבקשים זמן מספיק בשביל להיערך לדרישה.

   ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

   בברכה,

   ליאור חאיק, עו"ד
   מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

   לוי אשכול 31, רחובות
   טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש