מתוך: פורום דיני ביטוח
 
  • הודעות שוטפות
  • אחוזי נכות - תביעת פיצוי מהפוליסה
    ניר | 29/07/2019 20:06

    שלום רב,
    לפני כשנתיים ו10 חודשים נפצעתי בפעילות מבצעית במסגרת משרד הבטחון. מאז אני מוכר כ50 אחוז נכות במשרד הבטחון (אחוזים זמניים). היה ברשותי ביטוח תאונות אישיות. הביטוח הכיר בפציעה ונקבע לי פיצוי על כ-שנה של ימי עבודה שהפסדתי עקב שיקום.

    מאז עברתי כבר 3 ועדות רפואיות אך עדיין לא נקבעו אחוזי צמיתה אלא רק אחוזים זמניים, ואני צריך את אחוזי הצמיתה כדי לתבוע את הס' בפוליסה על אחוזי הצמיתה - שזהו הפיצוי הגבוהה יותר בפוליסה.

    שאלתי היא - האם ההתיישנות של ה3 שנים תחול במקרה זה? חברת הביטוח הכירה בפציעה, אמנם טרם נקבעו אחוזי צמיתה. האם חברת הביטוח תוכל לטעון התיישנות?
    מה עליי לעשות? האם ניתן לקבוע אחוזי נכות שחברת הביטוח תכיר שלא דרך משרד הביטחון?

    תודה!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • קביעת אחוזי נכות במסגרת פוליסת תאונות אישיות
      עו"ד גיל קראוס | 30/07/2019 15:37

      צהריים טובים,


      כעיקרון לפי סעיף 31 לחוק חוזה ביטוח ניתן לומר שההתיישנות נספרת ממועד התגבשות / קביעת הנכות ולא ממועד האירוע.

      על מנת למנוע בעיות, הייתי שולח מכתב לחברת הביטוח במסגרת מציין כי טרם נקבעה לך נכות צמיתה ולכן אתה מבקש אישור מהם שתקופת ההתיישנות תימנה מיום קביעת הנכות ולא מיום התאונה.

      ניתן גם להפנות חוות דעת של מומחה פרטי עם התייחסות לנכות ולא להמתין לקביעת קצין התגמולים.  



      בכבוד רב,

      גיל קראוס, עו"ד
      מנהל פורום דיני נזיקין ופורום דיני ביטוח

      שדרות שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב
      טל': 03-6766602 ; מייל: gil@eghert-kraus.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש