מתוך: פורום בתי משפט
 
 • הודעות שוטפות
 • הגשת ערעור ושאלה לגבי סיוע משפטי
  ג | 22/07/2019 21:34

  אודה למענה על 2 שאלות:

  1. הגשתי בקשה לסיוע משפטי ולאחר חודשים של המתנה קיבלתי בסוף סרוב. במכתב הסרוב נכתב כי ניתן לפנות בערעור למחוזי אך לא ניתן הסבר ולא טל'. פניתי טלפונית לסיוע המשפטי אך קיבלתי תשובות שהם לא יודעים ו"לכי תעשי גוגל". התקשרתי למחוזי אך שם יש הרבה שלוחות והאמת שאני לא באמת יודעת למי אני אמורה לפנות. ענתה לי מישהי שאמרה שעלי להגיש מכתב, תצהיר ולשלם אגרה של כאלף ₪. אני לא בטוחה אם מה שהיא אומרת באמת נכון ולא ברור לי איך אני אמורה לשלם אלף ₪ רק כדי לערער על החלטת הסיוע המשפטי (זו לא החלטה של בית משפט), ובעיקר שפניתי מלכתחילה לשם בגלל מצב כלכלי. אשמח לדעת מה עלי לעשות

  2. אני כבר חצי שנה מקדישה את החיים שלי בניסיון למצוא פיתרון ועזרה. כל ארגון שפניתי אליו טען שזה לא התחום שלו ושאין להם מושג לאן אוכל לפנות חוץ מלסיוע המשפטי (ופניתי להרבה- ידיד, האגודה לזכויות האזרח, שיל, ידיד, דולב, שכר מצווה ומניחה שעוד). ניסיתי לפנות באופן פרטי לעו"ד מהתחום האזרחי (וקושי נוסף זה גם למצוא מישהו שמגיע מאזרחי ויש ניסיון מול קופ"ח) אך אין לי אפשרות לממן זאת בעצמי ואני נשארתי ללא מענה. אודה לקבלת המלצה על עו"ד/גוף שכן אוכל להסתייע בו.

  תודה

   

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • שאלה נוספת באותו העניין
   ג | 23/07/2019 00:56

   בהמשך לנושא הגשת הערעור, האם עדיף באמת לפנות למחוזי ולהגיש ערעור או אולי כדאי לגשת שוב לסיוע המשפטי, להגיש בקשה חדשה ולהתחיל הכל מחדש?

   תודה


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
   • בתור אחד שמכיר קצת מקרוב את
    אנונימי | 29/07/2019 09:05

    התנהלות הסיוע המשפטי - זה גוף מושחת מיסודו, גוף של חבר מביא חבר ואפילו פניות לנציבות תלונות הציבור של מבקר המדינה לא הועילו לי.

    מה שקרה אצלי הוא שהייתי צריך לקחת עורך דין כנגד השכנים שלי שממררים לי את החיים, אבל בגלל שלשכנים שממררים לי את החיים יש פקידה שהיא משפחה שלהם בתוך הסיוע המשפטי, אז לא נתנו לי ייצוג של עורך דין כמו בפעמים קודמות.

    עדיף לך לנהל את כל ההליכים המשפטיים לבדך בלי ייצוג של עורך דין, בעידן האינטרנטי כל הנושאים הרלוונטים בעניינך נמצאים בהישג יד ולכן את יכולה לייצג את עצמך. 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • לאנונימי
     ג | 29/07/2019 23:36

     הלוואי ויכולתי לייצג את עצמי. לצערי לא מדובר במקרה של תביעה כנגד אדם פרטי, אלא כנגד ארגון גדול (שזוכה לגיבוי מלא מצד משרד ממשלתי). ולכן הוא גם מרשה לעצמו להתעלל בלקוחות שלו ואפילו להתעלם מהחוק (כי לפי חוק הוא חייב להגיב לתלונה שלי בתוך 45 יום. בפועל עברה חצי שנה ולא קיבלתי תשובה). למדינה לא באמת אכפת. הלכתי לברר זאת ואין לי אפשרות לתבוע אותם כפי שתובעים בתביעות קטנות (זה לפחות מה שנאמר לי, כבר לא יודעת למי להאמין). בכל מקרה אני חייבת עו"ד כדי שאוכל לתבוע אותם כמו שצריך. הבעייה שאין לי את הכסף כדי לתבוע ולכן אין אף אחד שיעזור. כל מי שפניתי אליו שלח אותי רק לסיוע המשפטי. זה תיק קל. יש לי את כל ההוכחות, אבל אין לי כסף כדי לקבל צדק. במדינת ישראל הצדק שמור רק לעשירים

     האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש