מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
 • הודעות שוטפות
 • הליכי רישום זכויות ע"י עמותה
  חיים | 28/07/2019 15:21

  שלום רב, 

  אנו קנינו את הדירות מעמותה כבר לפני כ-30 שנה, ורק כעת התחילו להתקדם בתהליך רישום הזכויות בטאבו, ורשמו בינתיים רק בפנקס בתים משותפים אבל יש הרבה שאלות. 

  1. באם בחוזה העמותה השאירה לעצמה סמכות בלעדית לגבי הצמדות של רכוש משותף וכן לגבי זכויות בנייה, האם היא יכולה להחליט ככל העולה על רוחה, להצמיד דווקא לדייר מסוים בלי שום נימוק, וכן האם היא יכולה לסחור בזה. 

  2. לפי הרישום בפנקס הבתים המשותפים מופיע כבר שחלקים מהרכוש המשותף יוצמדו לדיירים מסוימים, האם אפשרי להביע התנגדות ע"ז, והאם עדיין אפ' לשנות את זה. 

  3. האם העו"ד יכול לגבות כעת על הוצאות תשריטים ואדריכלים, וכן שכר טירחת עו"ד עבור הרישום לפי כמות החדרים, מחסן וגינה, אחרי ששילמו לו כבר בעת חתימת החוזה שכ"ט, והאם הוא יכול לדרוש ככל העולה על רוחו. 

  4. האם יש לי אפשרות אחרי כ"כ הרבה שנים, לקחת עו"ד מטעמי שיטפל ברישום של הדירה שלי לבד(בלי השכנים), או שאני מחויב לעבוד רק עם העו"ד של העמותה וביחד עם כל השכנים עם כל החילוקי דעות. 

  בתודה, ובהערכה גדולה!!!

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • רישום זכויות שנרכשו מעמותה בטאבו
   לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 28/07/2019 15:39

   שלום חיים,

   כל התשובות להלן כפופות לאמור בחוזי הרכישה.

   1. אם החוזה מאפשר זאת העמותה רשאית להצמיד חלקים ברכוש המשותף לדירות אחרות כל עוד היא איננה פוגעת בזכויותיך לדירה או לרכוש נוסף (מחסן, חניה, חצר וכו') שרכשת.

   ברוב המקרים הרכוש מוצמד לאותן דירות שבעליהן רכשו אותו.

   2. אם נפגעו זכויותיך תוכל לבקש לתקן את צו הרישום.

   3. הוצאות בגין רישום הזכויות אינן שכר טרחה לעוה"ד. חוזה המכר אמור להסדיר תשלום זה ומועדו וזכותך לבקש מעוה"ד אסמכתאות על מנת לבדוק את סבירות התשלום.

   4. כעקרון אתה רשאי להסתייע בעו"ד מטעמך לצורך רישום הזכויות בדירתך (בהנחה שהבית המשותף כבר נרשם - אם טרם נרשם לא תוכל לבצע זאת לבד ובמנותק משאר הדיירים) אך ברשות עוה"ד של העמותה מצויים מסמכים שתזדקק להם לצורך הרישום וכן ידרש שיתוף פעולה של העמותה לעניין חתימה על מסמכים. בנוסף יתכן שתזדקק לאישור עוה"ד של העמותה לביצוע הרישום בעצמך שכן לו עצמו יש מחוייבות כלפי הלקוח שלו (העמותה).   בברכה,

   לילך עתני, עו"ד
   מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

   בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
   טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש