מתוך: פורום ביטוח לאומי
 
  • הודעות שוטפות
  • הכנסה שלא מעבודה
    אורי | 08/07/2019 23:57

    שלום רב 
    כבר שאלתי בעבר וטרם קיבלתי תשובה, אודה לכם על ההתייחסות, האם קבלת מלגה מכולל, ישיבה  שהם עמותה שמשולמת באופן ישיר מהם ולא ממשרד הדתות/החינוך וללא כל התחייבות מצידם נחשבת כהכנסה שלא מעבודה?
    לעניות דעתי היות והביטוח לאומי תולה זאת בסעיף 2 של מס הכנסה אזי המילגה אינה מוגדרת כלל כהכנסה ואם כן ביטוח לאומי לא אמור לקזז לי עבור תלויים, שאלתי האם אני צודק או שמא לא הבנתי נכון או שיש פסק דין שמורה אחרת??
    שאלה נוספת- כאשר מגישים תביעה להחמרת מצב בניידות האם פותחים את התיק של נכות כללית ויכולים לזמן אותי לבדיקה מחדש כאשר האי כושר והנכות הרפואית שלי הם לצמיתות?
    תודה על התיחסותכם.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • מלגה בכולל - הכנסה שאינה מעבודה
      אורנה | 09/07/2019 17:38


      שלום לך,


      פניתי לביטוח לאומי בנושא שאלתך.

      כרגע הגב' בחופשה.


      כאשר אקבל ממנה מענה, אעלה אותו כאן.


      בברכה.


       

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
    • תוספת תלויים בקצבת נכות ומלגה מכולל לאברך
      אורנה | 15/07/2019 08:18

       שלום לך, 

       

      ראה מתוך אתר "כל זכות" מענה לשאלתך:

      "הפחתה בשל הכנסות שלא מעבודה

      • למקבלי תוספת תלויים שיש להם הכנסות שלא מעבודה יופחתו סכומי ההכנסות מתוספת התלויים. בכל מקרה, הקצבה שתשולם לאחר ההפחתה תהיה לפחות בסכום קצבה מלאה ליחיד.
      • הכנסות שלא מעבודה הן, למשל: פנסיה, מלגה (כולל מלגה לאברך), הכנסה מרכוש, רווחים מהשקעות, קצבה אחרת מהמוסד לביטוח לאומי או מכל גורם שהוא, כולל דמי מזונות שמשולמים עבור מקבלת הקצבה (דמי מזונות שמשולמים לה עבור ילדיה לא יופחתו מתוספת התלויים שהיא מקבלת עבור הילדים).
      • הכנסה שלא מעבודה נחשבת גם הכנסתו של עצמאי שאינה עולה על 15% מהשכר הממוצע (1,541 ש"ח לחודש, נכון ל-2019), אם הוא עוסק במשלח ידו פחות מ- 12 שעות בשבוע."

       

      בברכה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
    • מלגה מכולל - תוספת תלויים
      אורנה | 18/07/2019 19:28


       שלום לך, 


      קבלתי את אותו מענה גם מהביטוח הלאומי, כפי שמופיע באתר "כל זכות" במענה קודם.


      בברכה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש