מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
 • הודעות שוטפות
 • שיכון ופיתוח
  ראול | 07/07/2019 10:08

  בשנת 1978 רכשתי דירה מחברת שיכון ופיתוח בנתיבות. ויש לי את החוזה והסכם הרכישה שמור אצלי. זכורני שבזמן הרכישה שולם תשלום כלשהו לבקשת החברה למען רישום הדירה על שמי בטאבו. על רכישת הדירה קיבלתי גם משכנתא (לא צמודה כפי שהיה נהוג אז) והיא שולמה כולה וכל יתר תשלומי הרכישה וקבלות בידי. כל השנים עד היום הזה גרתי בדירה אני או בני משפחתי ללא שום עוררין.

  כעת מתוכנן להתבצע בבלוק בו מצויה הדירה שלי תמ"א 38 לשיפוצים והרחבה וכו', ונתבקשתי לחתום כדיין בבנין המשותף על הסכם התמ"א, ולהפתעתי אני מגלה שאני ועוד ג דירות בבלוק לא רשום על שמינו אלא על שם מדינת ישראל.

  הורדתי ממשרד המשפטים העתק רישום מפנקס בתים משותפים עם ציון הגוש, החלקה ותת חלקה, וכתוב שם שהבעלים היא "רשות הפתוח" וזאת מ-8.9.2006 עם ציון מס' שטר. מהחברה שאמורה לבצע את הת תכנית התמ"א בבנין, אמרו לי לברר עם עו"ד לגבי רישום בטאבו, מה עלי לעשות במצב כדי שהדירה תהיה רשומה על שמי אחרי שכאמור אני קניתי אותה בכסף מלא, שטרות הקניה בידי, וגם בפועל אנו גרים בהם עד היום ללא עוררין. כנראה המוכרת חברת שיכון ופיתוח לא מילאה את חובתה ותפקידה ולא עשתה המוטל עליה לרשום הדירה על שמי ושם אשתי. מה צריך לעשות כדי להסדיר את הענין סופית עפ רישום הידרה על שמי ושם אתשי וכאמור?

  תודה רבה!

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • הסדרת רישום דירה אצל חברה משכנת
   עו"ד מיכאל שטרית | 10/07/2019 11:04

   שלום וברכה,

   המלצתי היא לפנות לחברה המשכנת "שיכון ופיתוח" ולבדוק מולם מדוע הנכס לא נרשם. 


   בברכה,

   עו"ד מיכאל שטרית
   מנהל פורום נדל"ן ומקרקעין

   בן צבי 7א, בית שמש
   טל': 02-9925566 ; מייל: michael@sb-law.co.il

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש