מתוך: פורום דיני בנקאות
 
  • הודעות שוטפות
  • סגירת חשבון בנק משותף
    שי | 10/06/2019 10:00

    ברשותי חשבון בנק שאינו פעיל וברצוני לסגור אותו. אמנם החשבון היה בשימושי כל השנים אך רשמית הוא רשום על שמי ואחותי במשותף.

    הבנק דורש ששנינו נגיע ביחד על מנת לסגור אותו, מה שלא אפשרי מבחינתנו.

    קראתי בחוזר של בנק ישראל שעל הבנקים לאפשר לסגור חשבון בנק באמצעים דיגיטליים, אך באתר אינטרנט של הבנק לא מצאתי כל אפשרות כזו. 

    מה ניתן לעשות ? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • סגירת חשבון
      עו"ד אבי זילברפלד | 11/06/2019 11:56

      שלום רב,

      פנה לבנקאי שלך וברר עימו

      שמחתי להיות לעזר,
       
      בכבוד רב,

      זילברפלד אבי, עו"ד ונוטריון
      מנהל פורום בנקאות    

      "בית הלפיד", בן גוריון 34, רמת גן
      טל: 03-5753443, מייל: zilber-a@zahav.net.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • סגירת חשבון משותף-המשך
        שי | 11/06/2019 17:50

        הדרישה להגיע לבנק שנינו ביחד היתה של הבנקאי שטען שאין אפשרות לסגור את החשבון באינטרנט.

        שאלתי אליך , האם הבנתי נכון את הוראת בנק ישראל וחובה על הבנק לאפשר לסגור את החשבון באינטרנט ?
        עפ הכתוב בהוראה סעיף 7 -
        ".הבנק יאפשר ללקוח להגיש בקשה לסגירת חשבון או להעברת פעילות בכל אחד מהערוצים
        הבאים: אמצעים אלקטרוניים, סניף הבנק, שיחה טלפונית למוקד (אם קיים), וכל אמצעי
        התקשרות נוסף בהתאם להחלטת הבנק."

        האם ההוראה היא חובה או המלצה ?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש