מתוך: פורום דיני משפחה
 
  • הודעות שוטפות
  • צוואה
    מיקי | 18/05/2019 22:29

    צוואה הדדית. לאחר מות אחד המצווים .

    1. האם ניתן לקיים את הצוואה ?

    2. האם המצווה שנותר בחיים יכול לשנות את הצוואה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם ניתן לשנות צוואה הדדית?
      עו"ד רוית טוב-לי | 20/05/2019 20:50

      מיקי, שלום,

      ניתן לקיים את הצוואה גם לאחר שנפטר רק אחד מן המצווים.

      המצווה שנותר בחיים רשאי לשנות את הצוואה אם בצוואה ניתנה לו זכות כזו במפורש. אם הצוואה שותקת או קובעת שאין זכות כזו, יחולו הוראות סעיף 8 לחוק הירושה, הקובעות כך:

      (א) כל עוד לא חולק העיזבון – בן הזוג שנותר בחיים ומבקש לבטל את צוואתו יסתלק שלא לטובתו, לטובת ילדו או לטובת אחיו של המוריש, מכל מנה או מכל חלק בעיזבון שהוא אמור לקבל לפי הצוואה ההדדית של המצווה שמת;

      (ב) לאחר חלוקת העיזבון – בן הזוג שנותר בחיים ומבקש לבטל את צוואתו ישיב את כל שירש לפי הצוואה ההדדית לעיזבון, ואם השבה בעין בלתי אפשרית או בלתי סבירה – ישיב את שווי המנה או החלק בעיזבון שירש;

      אני מזכירה לך שבל מקרה, אלא אם נקבע אחרת בצוואה, הנותר בחיים רשאי להעניק את רכושו במתנה בחיים, להבדיל מהורשה.

      בהצלחה,

      רוית



      בברכה,

      רוית טוב-לי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני משפחה 

      דניאל פריש 3, תל אביב
      טל': 03-6078888; מייל: ravit@tovly.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש