מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • שמירת הריון
    . | 13/05/2019 17:02

    היי 

    אני עובדת במקום העבודה שלי בערך 4 שנים 

    נכנסתי להריון ועקב מצב בריאותי הייתי בשמירת הריון לאחר השמירה יצאתי לחופשת לידה והערכתי לחלת בזמן הזה נכנסתי שוב להריון 

    הייתי אמורה לחזור ב 22.4 לעבוד ועקב מצב בריאותי לא חזרתי קיבלתי חופש מחלה 

    האם המעסיק תריך לשלם לי את החופש מחלה ? כי לא שולם לי ב 10 לחודש כלום 

    האם אני נחשבת עובדת ? האם בהמלצת אישפוזים שעברתי והרופא נשים שלי אני יוכלה להוציא שמירת בריון שוב ? 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • דיני עבודה: הייתי בשמירת היריון, יצאתי לחופשת לידה ובזמן זה נכנסתי שוב להיריון
      עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 14/05/2019 09:33

      בוקר טוב,

      ראשית, החלטה על שמירת הריון או שלאו - שמורה רק לרופא נשים. 

      שנית, סעיף 7(ג)(1) לחוק עבודת נשים, קובע כי היעדרות של עובדת לרגל שמירת הריון, כאשר רופא אישר כי מצבה הרפואי לרגל ההריון מחייב זאת, לא תפגע בזכויות התלויות בוותק של העובדת אצל מעסיקה.

      סעיף זה מתייחס במפורש הן למצב בו האישה זכאית לגמלת שמירת הריון מהמוסד לביטוח לאומי, והן למצב בו האישה מקבלת דמי מחלה עבור היעדרות זו. 

      עם זאת יש פסיקות של בתי הדין האזורי אשר סותרות קביעה זו ומפרישות בין שמירה המזכה בימי מחלה לבין שמירה הזכה בגמלה מהמל"ל.

      במידה והשמירה המשיכה לצבור לך וותק במקום העבודה אזי לגבי ימי מחלה - המעסיק צריך לשלם לך מחלה במידה וצבורים לך ימים הואיל ויחסי העבודה ממשיכים . 


      בברכה, 

      עדי אורן פריאנטי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      שדרות ירושלים 18, אשדוד.
      טל': 08-8671200; מייל: lawadio@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש