מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • תשלום יום שבתון
    אנונימי | 06/05/2019 18:28

    היי,
    אני עובד ביום העצמאות במשמרת ערב משעה 17 עד 22,
    למיטב ידעתי המשמרת אמורה להיות לפי תשלום על סך 150 אחוז משכר המינימום הרגיל,
    שאלתי היא כזו האם לאורך כל המשמרת משולמת לפי 150 אחוז או רק עד צאת החג ולאחר מכן על פי שכר מינימום רגיל במשק???

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • עבודה ביום העצמאות
      עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 12/05/2019 09:34

      לפי סעיף 17 לחוק שעות עבודה ומנוחה ובהתאם לסעיף 18א לפקודת סדרי השלטון והמשפט, עובד המועסק ביום העצמאות זכאי לתשלום שכר בגובה 150% משכרו הרגיל עבור אותו יום או עבור אותן שעות שבהן עבד במהלך יום העצמאות, ובנוסף הוא זכאי ליום מנוחה חלופי (מנוחת פיצוי).על-פי פסיקת בית הדין הארצי לעבודה, עובד שעתי או יומי שהועסק בחג שלא מתוך בחירה אלא מתוך כורח, זכאי לתשלום שכר עבור שעות עבודתו בחג (בשיעור של לפחות 150% משכרו הרגיל) ובנוסף זכאי לדמי חגים בשיעור 100% משכרו (אם מלכתחילה היה זכאי לדמי חגים . סך כל התגמול שהעובד זכאי לו יהיה בשיעור 250% משכרו הרגיל בגין שעות עבודתו בחג (150% עבור שעות עבודתו במהלך החג ובנוסף 100% נוספים כדמי חגים).

      בברכה, 

      עדי אורן פריאנטי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      שדרות ירושלים 18, אשדוד.
      טל': 08-8671200; מייל: lawadio@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש