מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • עזיבת מקום עבודה
    פז | 05/05/2019 22:52

    שלום רב.

    אני עובד במקום העבודה שלי עשר שנים בתפקיד כללי על אף שאני בעל תואר ראשון ותעודת מעצב גרפי.

    כעת החלטתי לעזוב את העבודה היות, ומיציתי את תפקידי בחברה ואני מעוניין לעסוק במקצוע שלמדתי - עיצוב גרפי, ולהתקדם מבחינת תנאים.

    במידה ואני מודיע על על עזיבה, האם אאבד את זכותי לקבל פיצויים מהמעביד ולחתום אבטלה?

    איני מעוניין לעזוב את העבודה באופן "מכוער". כלומר, לגרום למעסיק לפטר אותי.

    הבעיה היא שבמידה ולא אקבל פיצויים, לא אוכל לחפש עבודה חדשה בתנאים טובים, אלא למצוא עבודה בלחץ של זמן ולהפסיד כספים.

    בנוסף, כמובן שעדיף גם לקחת כמה שבועות של הפסקה לקראת עבודה חדשה כדי להתרענן ולאגור כוחות.

    במידה וכן מקבלים פיצויים, האם הכסף מגיע מכספי המדינה או מכספי המעסיק?

    האם יש דרך להחליף עבודה בצורה קלה יותר?

    כמה זמן מראש עלי להודיע על עזיבתי?

    מה הדרך להודיע ולתעד את היום בו הודעתי למעסיק ?

    תודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • זכאות לפ"פ.
      עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 06/05/2019 11:17

      במידה דואת מתפטר אתה לא זכאי לפ"פ אלא באם על פי הסכם עבודה אישי או צו החרבה/הסכם עבודה קיבוצי כללי או מיוחד חל עליך סעיף 14 לחוק פ"פ ואז גם במידה של התפטרות אתה זכאי לפ"פ.

      במידה ולא חל עליך  סעיף 14 לחוק מכח האמור לעיל - אתה זכאי  לפ"פ לפי השיעורים אשר הופרשו לך לקרן הפנסיה (לאו דווקא למשיכה). 

      בברכה, 

      עדי אורן פריאנטי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      שדרות ירושלים 18, אשדוד.
      טל': 08-8671200; מייל: lawadio@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש