מתוך: פורום דיני חוזים
 
 • הודעות שוטפות
 • מה זה מחייב אותי?
  עובש באמבטיה בדירה שכורה | 01/05/2019 13:25

  אני משכיר דירה, כשהשוכר הגיע לראות את הדירה הוא ראה כל מיני ליקויים והעיר לי, אמרתי לו שאני אטפל בהכל, וכשכתבנו את החוזה הוספתי נספח עם רשימה של התיקונים שאני מתחייב לעשות לו עד יום תחילת החוזה,

  בין היתר הוא העיר לי על התקרה באמבטיה שהיתה שחורה מעובש עקב רטיבות פנימית שנהיית באמבטיות בגלל הלחות, אמרתי לו שאני אטפל בזה, ובחוזה, תחת הכותרת 'אני מתחייב עד תחילת החוזה', כתבתי 'לטפל ברטיבות באמבטיה', וכן בשירותים היתה קצת רטיבות בגג עם קילוף של הצבע, וגם על זה כתבתי לו 'לטפל ברטיבות בשירותים', כשאני מבין שכל מה שאני אצטרך זה לנקות את העובש באמבטיה עם אקנומיקה ולקלף קצת צבע בשירותים ולצבוע.

  כשהבאתי סייד לצבוע את הדירה  אמרתי לו שיטפל גם בזה, הוא ניקה את העובש באמבטיה עם חומר וצבע את זה יפה, בשירותים הוא קילף את הצבע, עשה שפכטל וצבע מעל זה יפה.

  כעת, אחרי חודש, הוא אומר לי שעוד פעם מתחיל להיות לו שם עובש ושלא טיפלתי בזה טוב, ושגם בשירותים לא טיפלתי טוב ועדיין רטוב לו וזה לא מספיק יפה לו בעין והוא רוצה שאני אביא בעל מקצוע מומחה שיטפל בזה, שיקלף את כל הצבע ויטפל בזה מהשורש וכו'.

  עכשיו, לא נוטף לו שם מים בשירותים, אולי זה עדיין לא הכי חלק כי לא עשיתי עבודת שורש וגם לא נראה לי שניתן כי זה בניין ישן מאוד אבל זה לא משהו שמפריע למגורים, ועובש זה הרבה פעמים כבר בתוך הקיר עצמו ואין מה לעשות חוץ מלנקות מידי פעם, ואמרו לי בעלי מקצוע שגם עבודת שורש תחזיק מעמד לזמן מוגבל, וגם באמבטיה זה לא נזילה או רטיבות רצינית אלא עובש סטנדרטי שנהיה באמבטיות שמנקים אותו עם אקנומיקה וצריך להקפיד שאוורר את החדר.

  השאלה שלי היא האם אחרי הניקיון [-באמבטיה] הקילוף [-בשירותים]  והצביעה שעשיתי אני יכול לומר לו שאני את ההתחייבויות של 'לטפל ברטיבות בשירותים' ו'לטפל ברטיבות באמבטיה' או שאני חייב להביא בעלי מקצוע מומחים שיטפלו בבעיה מהשורש?

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • האם התיקון בוצע באופן מקצועי?
   ליאור חאיק, עו"ד | 01/05/2019 14:27


   השאלה פחות משפטית ומדובר בשאלה הנתונה לקביעת דעת מומחה האם התיקון בוצע כנדרש.

   במקביל קיים צורך לבחון את הוראות הסכם השכירות.

   ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

   בברכה,

   ליאור חאיק, עו"ד
   מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

   לוי אשכול 31, רחובות
   טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
   • זוהי השאלה
    יוסי | 01/05/2019 14:41

    אני אסביר,

    השאלה שלי היא האם כשכתבתי ש'אטפל ברטיבות' אני צריך לטפל כדרך שאדם סטנדרטי מטפל כשיש לו דבר כזה בבית כדי שזה לא יבלוט ולא יציק, או שאני מחוייב לעשות ברמה מקצועית וע"י או באישור מומחה.

    הנוסח בחוזה הוא בדיוק כך: אני מתחייב: לטפל ברטיבות בשירותים, לטפל ברטיבות באמבטיה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש