מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • עבודה ביום הבחירות
    ניר | 08/04/2019 13:36

    שלום רב, אני עובד כסוקר בפרויקט זמני. במסגרת עבודתי אני עובד עד 40 שעות שבועיות כאשר את השכר אני מקבל לפי תפוקות עבודה ולא לפי שעות- מקבל תשלום על כל סקר שאני עושה. אני עושה בממוצע 6,7 סקרים ביום. במידה ותינתן לי האפשרות לעבוד ביום הבחירות, האם אני מקבל אותו שכר? במידה ולא מאפשרים לי לעבוד, האם אני צריך לקבל שכר כלשהו?

    תודה מראש על התשובה!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • עבודה ביום הבחירות
      עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 09/04/2019 08:54

      יום הבחירות הוא יום שבתון לפי הקבוע בחוק יסוד הכנסת.
       החוק אינו מתייחס לסוגיית תשלום שכר לעובדים שעובדים ביום הבחירות לכנסת. לגבי תשלום - אם יש הסכם קיבוצי או צו הרחבה החלים על מקום העבודה וקובעים הוראה מפורשת לעניין תשלום בגין עבודה ביום הבחירות, יש לפעול לפי האמור בהם. לגבי מקומות עבודה אחרים: בשנים האחרונות נקבע כי עובד שהועסק בפועל ביום הבחירות יהיה זכאי הן לתמורה מכוח סעיף 136 לחוק הבחירות, והן לשכר בגין העבודה בפועל, קרי 200% משכרו.
      בברכה, 

      עדי אורן פריאנטי, עו"ד
      מנהלת פורום דיני עבודה

      שדרות ירושלים 18, אשדוד.
      טל': 08-8671200; מייל: lawadio@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש