מתוך: פורום זכויות יוצרים
 
  • הודעות שוטפות
  • זכויות יוצרים
    דליה | 09/01/2019 16:43

    האם אתר המדווח דיווח עיתונאי חדשותי מחויב בתמונת הפרסום שהיא אגב הדיווח -לפצות את הצלם של התמונה -בגיו חוק 19 - חוק זכויות יוצרים ?
    והאם לא חלות עליו ההגנות שבסעיף 19 לזכויות יוצרים 
    נקודה חשובה- הכתבה והתמונה עצמה הועתקו מאתר אחר שהסכים לכך. וניתן קרדיט על גבי התמונה 

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם פרסום צילום בעיתון מפר זכויות יוצרים?
      עו"ד גיא קדם | 09/01/2019 16:52

      שלום דליה
      הפרה אגב דיווח חדשותי יכולה להיות מוגנת כשימוש הוגן אם נעשתה בתום לב והתקיימו תנאים נוספים שקבועים בחוק.
      אם ההגנה חלה המפר יכול להיות פטור מתשלום פיצוי בגין ההפרה. 
      כמובן שאי מתן קרדיט ליוצר יכול לשלול את ההגנה. 

      בברכה,

      גיא קדם, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בר כוכבא 23, V TOWER, ק' 12, בני ברק 
      טלפון: 03-6515778; מייל: guy.kedem.law@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש