מתוך: פורום פלילי
 
 • הודעות שוטפות
 • פתיחה של תלונה מחדש ושאלת הדיוט
  אמיר | 28/12/2018 01:14

  שלום לכולם

  לפני שנה הגשתי תלונה במשטרה נגד שכן שלי בגין הסגת גבול פלילית. לפני מספר ימים היה לי שוב פעם מקרה של היתקלות לא נעימה בלשון המעטה עם הבחור הזה ושוב הגשתי תלונה.
  רציתי לדעת למה לא פתחו תלונה חדשה כמו שנהוג למיטב ידיעתי? מדוע בחרו בלפתוח את התלונה החדשה למרות שאין לי ריאיות אלא רק חשד (שמבחינתי הוא ידע)?
  ועוד שאלה ברשותכם, מדוע כאשר מישהו מבצע פעולה פלילית כנגד מישהו אחר נפגע העבירה אינו התובע אלא המדינה? איזה הסבר עומד מאחורי זה שצד ג (משטרה/פרקליטות/מדינה) היא זו שתחליט אם להגיש כתב אישום או לא ואף להחליט לסגור תיקים מחוסר עניין לציבור?
  תודה מראש לעונים 

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • מה קורה אם מגישים תלונה נוספת על אירוע דומה?
   עו"ד גדעון קוסטא | 30/12/2018 11:36

   לאמיר שלום,

   לשאלתך הראשונה: ראשית, האלה אינה ברורה - אתה שואל מדוע לא פתחו תלונה חדשה, ולאחר מכן אתה שואל מדוע בחרו לפתוח את התלונה החדשה. אני מניח שכוונתך לכך שתלונתך החדשה נרשמה במסגרת התיק שנפתח עקב תלונתך המקורית. איני יודע מדוע המשטרה בחרה לפעול כך, אך אני מניח שראו בתלונה החדשה חלק מאותה מסכת אירועים או יחסים שהניבה את התלונה הקודמת. מבחינה עניינית זה לא כל כך חשוב, כל עוד המשטרה באמת תטפל בתלונות.

   לשאלתך השנייה: המשפט הפלילי הוא כלי בידי המדינה לאכיפת נורמות המשקפות את הערכים הבסיסיים של החברה, וכן לשמירת הסדר הציבורי באופן שיאפשר לפרטים בחברה לנהל אורח חיים תקין. לפיכך העמדת עבריינים לדין והענשתם הם אינטרס של המדינה. במדינה המודרנית הפרט אינו עוסק בשפיטה ובענישה (מדוע זה כך - זאת כבר שאלה פילוסופית שלא מתאימה למסגרת זו). האינטרס של הפרט לקבל פיצוי ממי שפגע בו בא לידי ביטוי במסגרת דיני הנזיקין. 


   בברכה,

   גדעון קוסטא, עו"ד
   מנהל פורום פלילי

   בית סילבר קומה 5,
   רחוב אבא הלל 7, רמת גן
   טל': 052-4802244 ; מייל: costagidi@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש