מתוך: פורום דיני חוזים
 
  • הודעות שוטפות
  • מעבר בן זוג לדירה באמצע חוזה שכירות
    ענבר | 01/10/2018 10:29

    שלום,

    אני מעוניינת לעבור לגור עם בן זוגי ששוכר כעת דירה ומצוי בהסכם שכירות. הסכם השכירות אוסר על העברת זכויות בתמורה או שלא בתמורה וכן אוסר על שכירות משנה.
    שאלתי-האם נדרשת הסכמתו בכתב של בעל הדירה למגורים המשותפים מבלי שאהיה צד לחוזה וההתחשבנות תהיה פנימית ביני לבין בן זוגי. אני מתארת לעצמי שבעל הדירה ידרוש העלאת שכר הדירה. האם ניתן להיתלות בסעיף 22 ולהודיע לו כי לא יוכל להעלות את שכ"ד? מנגד, חשבנו להודיע כי נחפש דירה אחרת ונמצא שוכר חלופי. האם נוכח סעיף האיסור על שכירות המשנה יש לקבל את אישור ביהמ"ש מראש או שחריג הסבירות בסעיף 22 חל גם במקרים בהם הסכם השכירות אוסר על שכירות משנה ואנחנו יכולים למצוא דייר חלופי סביר באותם התנאים ואם בעל הדירה יסרב להפסיק את תשלומי השכירות? 


    תודה רבה


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם אפשר לעבור להתגורר בדירה שכורה?
      ליאור חאיק, עו"ד | 01/10/2018 20:25

      היי ענבר

      אי אפשר להשיב מבלי לבדוק את הסכם השכירות וללא קבלת מידע נוסף.

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש