מתוך: פורום דיני חוזים
 
 • הודעות שוטפות
 • גילוי נאות - תקרת אסבסא
  דובי | 29/08/2018 12:25

  שלום רב , 
  עשיתי חוזה שכירות , כחלק מהמשא ומתן והדין ודברים נשאלו בעלי הנכס האם גג הרעפים הינו אסבסט , התשובה שלהם הייתה ״לא הגג אינו עשוי מאסבסט הוא כאן 70 שנה ״ . 

  יומיים לפני הכניסה לדירה התייעצתי עם חבר שמבין בתחום הבנייה , הוא אמר לי שהגג הינו אסבסט חומר מסוכן שמבחינת המדינה יש כללים לגבי עבודה שלו וצביעה שלו אינצטרה . 

  בהינתן המידע הזה טרם כניסתי לדירה היא הייתה משנה את החלטתי להיכנס לדירה, אם המדינה דורשת רגולציות כי החומר מסוכן , אני כאדם פרטי לא מעוניין להיכנס לזה . 
  בעלת הנכס דורשת ממני סכום של 10000 שרשום בחוזה חשוב לציין שהבהרתי לבעלת הדירה שאני לא מעוניין להיכנס לדירה בכלל , ושבעלת הדירה אמרה לי מפורשת אם כי עכשיו היא עסוקה בפלפולי מילים שלא אמרה במדויק שהגג אינו אסבטסט, אם כי זה שקר . 

  מה אני יכול לעשות בנושא , אמרתי לה שבשביל לסגור את הדברים אין לי שום בעיה לתת לה פיצוי כספי בגובה 3000 כחצי משכר הדירה , אני חש שהיא מנסה לסחוט אותי כספית , בעוד היא לא עמדה בחובת הגילוי הנאות 
  בנוסף לזה היו אוסף של חצאי אמיתות ושקרים, האם העלמת מידע על אסבסט , חומר מסוכן שכזה , והעלמות מידעים כמו ניפוח גודל הדירה ב30% ואוסף של בדיות שבניגוד לגילוי נאות יכולים לשמש אותי?  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש