אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 20:12   09/08/2020 תביעה לבית הדין לעבודה או לבית משפט... מיכל שלום רבככל שאת סבורה שבינך לבין החברה התקיימו יחסי עובד ומעביד (לפי המבחנים הקבועים בחוק) הר...
  • פורום דיני משפחה 19:22   09/08/2020 אבל זה בתיק משמורת תודה רבה מיקי! ההחלטה על 200 שח בגין ביטולים היתה בתיק זמני השהות אחרי שתיק המזונות כבר סגור.&nbs...
  • פורום זכויות יוצרים 18:57   09/08/2020 איתור בעלי זכויות יוצרים שלום רב,לחפש ולחפש. אפשר להיעזר לעתים במאתרים מקצועיים/חוקרים וכיו"ב. בברכה,  אפי אהרונו...
  • פורום דיני חוזים 18:53   09/08/2020 המשך לשאלה תודה על התשובה אמורים לשלוח מכתב על זכאות לבעלות? ראיתי שכתוב שיש זכאות .
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 18:53   09/08/2020 הבל הבלים לפחות את שם החוק תלמד לכתוב.

סיום יחסי עבודה בזמן הקורונה

  • 23/04/2020
  •   מאת: עו"ד אחוה פודים
  • צפיות: 270
עכשיו יותר מתמיד, כדאי לעובדים לדעת מהן הזכויות והחובות שיש להם בכל הקשור לסיום העסקתם, או החזרתם לעבודה. שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני עבודה
עובדים רבים חוששים למקום עבודתם – ובצדק.

מעבר לעובדה שעסקים רבים נמצאים במצב כלכלי קשה, מעסיקים רבים מנצלים את המצב כדי לצמצם בכוח אדם, לצמצם בעלויות העובדים ואף לסיים התקשרות עם חלק מהעובדים. 

חשוב לזכור ולדעת כמה דברים: 

1. גם בזמן הקורונה, חייבים  המעסיק שלכם חייב לערוך לכם שימוע כדין לפני פיטורים. 

2. גם בזמן הקורונה, המעסיק שלכם חייב לתת לכם הודעה מוקדמת לפני פיטורים.

3. הימים של החל"ת "מבזבזים" לעובדים את הזכאות לדמי אבטלה, כך שאם יפטרו אתכם בעוד חודש וניצלתם את מלוא ימי האבטלה שעומדים לרשותכם, לא תהיו זכאים לדמי אבטלה גם אם פוטרתם! 

לכן, אני ממליצה לעובד שחושש שלא יוחזר לעבודה:

א. בראש ובראשונה, להיות ערוך לתרחיש כזה.

ב. להתחיל כבר עכשיו לחפש עבודה חלופית, על מנת שלא ישאר קירח מכאן ומכאן.

ג. לעבוד בעבודה זמנית לתקופת החל"ת, בכדי לא "לבזבז" את הזכאות לדמי אבטלה כעת. 

4. עובד שהוצא לחל"ת, יכול לדרוש מהמעסיק להחזיר אותו לעבודה ובמידה והמעסיק לא נענה, קיימת לעובד הזכות להתפטר בדין מפוטר ולהיות זכאי לפיצויי פיטורים מלאים. 

5. המעסיק חייב להחזיר את העובד מחל"ת באותם תנאי עבודה שהיו קודם לכן. ככל שהמעסיק שלכם החליט להחזיר אתכם לעבודה בתנאים פחות טובים, גם אז קיימת לכם הזכות להתפטר בדין מפוטר ולהיות זכאים למלוא פיצויי הפיטורים. 

6. בתקופת החל"ת, המעסיק אינו מחויב לבצע הפרשות לקרן פנסיה ולקרן השתלמות. ככל שהדבר מתאפשר, מומלץ מאוד להמשיך את ביצוע ההפרשות, בעיקר לקרן הפנסיה, על מנת שתהיו מכוסים מבחינה ביטוחית במקרה חלילה של אובדן כושר עבודה, או נכות.  

*לחצו כאן - לבדיקת כמות ימי האבטלה שאתם זכאים לה

רק בריאות, 

עו"ד אחוה פודים, בעלת משרד עצמאי העוסק בייצוג בדיני עבודה, מנהלת פורום דיני עבודה באתר.

שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני עבודה
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק