אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני מיסים 12:14   19/06/2021 סעיפים 2 (1) ,ו- 2 (2) לפקודת מס ה... רקע לשאלה: אני נכה 100%, יש בבעלותי דירה יחידה ואני לא מתגוררת בה אלא מתגוררת בדירת בן משפחה שעו...
  • פורום דיני תעבורה 09:33   19/06/2021 ניידת גלויה הי שוטר עצר אותי על מהירות (ממלז) כתב בדוח שהיה עם ניידת גלויה בפועל היתה ניידת סמוי (סופרב ל...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 08:15   19/06/2021 תביעה קטנה קיבלתי ספאם למייל, האישה גם משתמשת בתיבת מייל הזאת באישור מלא לטובת צרכים משותפים של המשפחה. זאת ...
  • פורום דיני חוזים 06:27   19/06/2021 בקשה להחלפת שופט שנקבע לדיון חדש שופט דחה תביעתי בתביעות קטנות בטענה שבגלל השכלתי האקדמית לא יתכן שסוחר הטעה אותי.במהלך הדיון השופ...
  • פורום בתי משפט 03:59   19/06/2021 סדר דין מהיר - הקלטה ללא תמלול במסגרת תביעה בסדר דין מהיר חייב לצרף את כל המסמכים והראיות עליהם אסתמך. יש לי אולי 7 שיחות טלפון...

"החלטתי להתגרש! אני מנהלת רומן עם אישה"

  • 03/02/2020
  •   מאת: עו"ד רותם גליקסברג
  • צפיות: 1992
מזה 17 שנה שאני עו"ד העוסקת בענייני משפחה וירושה. במהלך מסעותיי באולמות בימ"ש ובמשפחות נתקלתי בלא מעט סיפורים מרגשים. אחד מהם היה לפני זמן רב, כאשר פגשתי את הלקוחה שלי עדי (שם בדוי, כמו כל שאר השמות שיופיעו במאמר). שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני משפחה
"החלטתי להתגרש! אני מנהלת רומן עם אישה"

מקרה מהחיים – התגרשה לאחר שהתאהבה באישה

עדי, אם צעירה לשני בנים - דני ויוסי. נשואה לניר כחמש שנים, ובמהלך הקשר ביניהם לאחר הלידה של בנם הבכור עדי הרגישה ריחוק מניר. ניר, עבד עד שעות מאוחרות ולא היה שותף בגידול הילדים. 

ואז עדי פגשה את מור (אישה) שהיתה רווקה. הקשר בין מור לעדי נרקם ועדי גילתה שהיא נמשכת למור. והן החלו לקיים מערכת יחסים. ניר לא חשד בכלום. 

ביום שעדי התוודתה בפני ניר בקשר לרומן שהיא מנהלת עם מור – היא גם הודיעה לו כי היא רוצה להתגרש. אתם יכולים לתאר לעצמכם כמה ניר נפגע. 

עדי ניסתה לדבר עם ניר על מנת להגיע להסכמה, ניר כעס ואיים כי ידאג שהוא יגדל את הבנים והיא תצא "עם התחתונים" (ציטוט מדויק). עדי מיהרה אליי, והספקתי להגיש בשמה תביעת מזונות ומשמורת לבימ"ש (יום אחד לפני ניר). ניר כמובן הגיש תביעת גירושין קשה מאוד כנגד עדי אליה כרך את ענייני הרכוש, משמורת ומזונות. 

כשהגענו לבית המשפט, עדי הנחתה אותי לפעול כדי להגיע מהר ככל האפשר להסכמות, וכך היה. הסכמנו להפחית את המזונות ולהתגמש בזמני השהות עם הילדים, עדי ויתרה על כתובתה והם התגרשו. 

גירושין ובגידות – עמדת בית הדין הרבני

כאשר האישה בוגדת: הכלל - במקרה שהאישה בגדה וזה הוכח אזי היא אסורה על בעלה (אסור לה עוד להיות עם בעלה – חובה לגרש אותם) ואינה זכאית למזונות וגם לא לכתובה. לפעמים בית הדין יכול גם לנשל את האישה מזכויות נוספות. 

בגידה יש להוכיח, לא די בטענת הבעל כי הוא תפס את אשתו בוגדת. על הבעל להוכיח את מעשה הבגידה בעדים, בראיות פוזיטיביות, אשר צריכות להיות מפורטות לרבות מקום האירוע והיום. 

אם האישה מודה שהיא בגדה, אין בכך כדי להוות ראיה לצורך כך שהיא אסורה על בעלה. אך יש בכך די כדי לפטור את הבעל מלשלם כתובה ומזונות אישה. 

מנגד, אם האישה נחקרה ובית הדין הגיע לכלל מסקנה כי היא בגדה מכוח העדות שלה, אז ניתן יהא להתייחס לעדותה, ואז היא אסורה על בעלה. 

מעבר להיותה אסורה עליו אם האישה אומרת כי בגדה בבעל אזי היא מפסידה את מזונות האישה ואת הכתובה.  רק במקרה בו הבעל יסרב להתגרש בשלב זה, היא תהיה זכאית למזונות. 

מה קורה כאשר הבעל בוגד? האישה תהיה זכאית לגט, לכתובה ולמזונות אישה. 

גירושין ובגידות – עמדת בית משפט לענייני משפחה

צריך להבין שמבחינת החוק האזרחי אין כלל משמעות מי יזם את הגירושין ו/או אם היתה בגידה אם לאו. לכן בית משפט לענייני משפחה ידון בנושאים עפ"י החוק. לא יהיה בבגידה כדי לפגוע בזכויות של הצדדים כהורים, ולזכויות שלהם למחצית ממה שצברו במהלך חייהם המשותפים. (אלא אם ערכו הסכם יחסי ממון). עם זאת, אם כתוצאה מהבגידה יצר אחד מבני הזוג חובות ברי כי בית המשפט יחייב את אותו צד לשאת בחוק ולא יחלק את החוב. 

הרבה פעמים זה מוזכר כדי ללמד על העובדה כי האדם אינו מוסרי או כי אינו ישר, או כי הצד השני עדיין פגוע. 

אז מה עושים? 

מאחר וזו סוגיה מורכבת ומשתנה מאדם לאדם להלן כמה כללי אצבע: 

לפני שבוחרים דרך, צריך להחליט מה רוצים. האם אנחנו רוצים להתגרש או לאו. והאם אנחנו הבוגדים או הנבגדים. 

אם אנחנו לא רוצים להתגרש (מדובר במעידה חד פעמית) בתור הנבגדים אל לנו להעלות את טענת הבגידה, בוודאי שלא בבית הדין ובוודאי לא אם האישה היא הבוגדת. 

במקרה ורוצים גירושין

מומלץ לנבגד/ת לפנות לבית הדין הרבני בתביעה (מזונות אישה, כתובה, חלוקת רכוש, איזון משאבים).

לבוגד/ת מומלץ לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בתביעה (רכושית, איזון משאבים, מזונות וכד'). 

בנוסף, לזכור כי היום הכל מתועד ווטסאפ, פייסבוק, הקלטת שיחות. 

צריך לזכור כי הטיפ לעיל הינו כלל אצבע כללי ומשתנה ממקרה למקרה ומאדם לאדם, אתם מוזמנים להתייעץ. 

*הכותבת, עו"ד רותם גליקסברג, בעלת ניסיון של למעלה מ-17 שנה. מלווה בהליכי גירושין, באנושיות, בנאמנות ובמקצועיות משפטית ללא פשרות. קישור לעמוד הפייסבוק העסקי של הכותבת


שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני משפחה
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק