אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 11:13   21/11/2019 מס רכישה בת זוגי חברה בעמותה שבנתה דירות מלפני הנישואין שלנו, כשנרשמו הדירות בטאבו (לחברי העמותה) כבר היינ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 11:03   21/11/2019 החזר כספי שלום רב , יש לי בעיה עם החברה שמספקת שירותים אינטרנט . אני מנסה להתנתק מהשירותהם , להחזיר ציוד , ...
  • פורום דיני תעבורה 10:19   21/11/2019 קנס 1500 שח יומר באזהרה? האם עבירת מהירות (35 מעל המותר)עדיין מומרת באזהרה או שאין סיכוי?
  • פורום עורכי דין 09:59   21/11/2019 אובדן כושר עבודה שלום רב, הגשתי תביעה לאובדן כושר עבודה למנורה מבטחים והיא אושרה, אך יש שגיאה בפרטי הגיל והתואר כ...
  • פורום ביטוח לאומי 09:33   21/11/2019 האם ניתן לבקש מביטוח לאומי..אישור ע... כדי שיהיה אישור שמסרתי מסמך.(כמו במס הכנסה שחותמים על ההעתק בחותמת)

כתב אישום פלילי נגד עורך דין

הדפס
מהן ההשלכות של הגשת כתב אישום פלילי על עורך דין, במישור האתי או בייחס לרישיון עריכת הדין שבידו. שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום אתיקה מקצועית
כתב אישום פלילי נגד עורך דין

עפ"י הנחיה מס' 3-12 הנושאת כותרת 'דיווח על הגשת כתב אישום נגד עו"ד או רו"ח' (מיום 18.12.03) מטעם פרקליט המדינה, על רשויות התביעה (פרקליטות, שלוחת תביעות וכדוגמתם) להעביר לידי ועדות האתיקה העתק כתב אישום לצורך בחינת הצורך בהגשת בקשה לפי סעיף 78 (ג) לחוק לשכת עורכי הדין. 

סעיף 78(ג) קובע כי:

"עורך דין שהוגש נגדו כתב אישום בבית משפט או בבית דין צבאי בשל עבירה פלילית, רשאי בית דין משמעתי מחוזי, על פי בקשת קובל ואם מצא שבנסיבות העניין היה בעבירה המיוחסת לעורך דין משום קלון, להשעותו זמנית מעיסוק במקצוע של עורך דין, כולו או חלקו, הכל כפי שיקבע בית הדין, עד להכרעת דינו בבית המשפט או בבית הדין הצבאי..."

לעניין הקלון:

"מהיות עורך הדין חלק מהמערכת המשפטית, ומהיותו עזר כנגד בית המשפט במלאכתו השיפוטית, עליו להיות נאמן לחוקי המדינה ולגלות רמה מקצועית ואתית ההולמת את המקצוע וגם את האמון שהלקוח, בית המשפט והציבור נותנים בעורך הדין. על-כן עבירה על חוקי המדינה, המעידה על זלזול וחוסר כבוד של עורך הדין כלפי החוק, ניתן לראותה כעבירה שיש עמה קלון; עבירה - המעידה על אופי פגום או על היעדר שליטה ביצרו או על תפיסה אתית מעוותת של תפקוד עורך הדין והחוק בחברה - ניתן לראותה כעבירה שיש עמה קלון".

שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום אתיקה מקצועית
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק