אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תאמין להם, הם יודעים מה שהם אומרים

  • האם סיום קורס נהיגה מפסיק תקופת צבירת הנקודות?
    אנא תשובת היודע ! | 13/03/2009 14:41

    הרי לפי לשון התקנה הקורס "מוחק"! אלא שבאגף הרישוי מכחישים וטוענים כי ( פ"י "הנוהל" של המשרד) החמיקה מתבצעת אך ורק בתנאי שבמשך עוד שנתיים רצופות לא צברת 22 נקודות ( ביחד עם אלו שהיו לפני הקורס!) אבל זו פרשנות מופרזת ומחמירה ולדעתי נוגדת את הוראות החוק!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תאמין להם, הם יודעים מה שהם אומרים
      דוד, מתנדב בתנועה | 14/03/2009 07:36

      בענין נקודות, השוטרים לא לומדים ולא עוברים השתלמות ולפיכך השוטרים יודעים על נקודות ברמה של התעניינות כמו כל נהג אחר. מי שבאמת יודע הם פקידי משרד הרישוי ומורים לנהיגה שמעבירים השתלמויות של נקודות. עכשיו בוא ותראה: למדנו שניתן לצבור יותר נקודות מאשר 22, המחייבות בהשתלמות, עד שב- 32 חוטפים שלילה מינהלית המסקנה: השתלמות לא מבטלת צבירה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • לפי סע'34 לחוק העונשין כל פירוש צ"ל לקולה של הנאשם
        המסקנה אינה נכונה! | 15/03/2009 11:56

        מספיק שהנהג שעבר קורס ונמחקו לו נקודות, יעבור פעמיים עבירה של מהירות ( כ"א 10 נק') ונגיד עוד עיכוב תנועה (4 נק'), כדי ששוב הצטברו לו 24 נקודות, ואזי תוקף הנקודות החדשות יהיה ל-4 שנים, ואין כל צורך בחיבור נקודות שלפני הקורס, כך שהלא ברור מהיכן מסכנתך, כי להארכת התוקף מתחייבת צבירה גם הנקודות שלפני הקורס!..

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • ליתר דיוק סעיף 34 כא "פרשנות"
          למתנדב | 15/03/2009 16:04

          ציטוט מדוייק של הסעיף: "ניתן דין לפירושים סבירים אחדים לפי תכליתו, יוכרע הענין לפי הפירוש המקל ביותר עם מי שאמור לשאת באחריות פילית לפי אותו דין" וכל תיקי העבורה הם בגדר "הרשעה".

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

    • קורס לא בהכרח מוחק נקודות !!
      עו"ד אילון אורון | 14/03/2009 10:52

      אין "נהלי רישוי" אלא חוק. למעשה הקורס לא מוחק נקודות, למרות שהרבה עובדי רשות הרישוי סבורים כך. הקורס לא מוחק נקודות, אך אי ביצוע הקורס ימנע מחיקת נקודות, אם הן אמורות להמחק. צבירת 22 נקודות תוך שנתיים מאריכה תקופת הצבירה ל 4 שנים - ועל כן אם בצעת הקורס ולחובתך פחות מ 22 נקודות, הן תמחקנה תוך שנתיים. בברכה עו"ד אורון מנהל הפורום התשובות בפורום אינן מהוות תחליף ליעוץ משפטי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • לכבוכ: עו"ד אורן -לתשומת לבך
        תק' 547 ד' | 15/03/2009 11:39

        פירושך נוגדת את האמור בתק' 547 ד' לתק' התעבורה-1961, הכוונה לתיקון תשס"ג, בה כתוב כי על אף האמור בתק' 547 ב' (על זה, שהנקודות יעמדו בתןקף במשך שנתיים), הרי שהנקודות שהצטברו "יעמדו בתוקפן כל עוד לא ביצע את אמצעי התיקון", קרי: הקורס. על כן, הקורס כן מבטל תוקף הנקודות! - נא תגובתך על כן

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק