אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מועד תשלום השכר

  • תאריך קבלת המשכורת
    רעות | 18/08/2008 08:19

    אני עובדת חודש במקום חדש בחודש האחרון ועדיין לא קיבלתי את משכורת יולי. בעקרון אמרו לי בהתחלה שקבלים בעשירי והבוס אמר לי עכשיו שמקבלים ב-15 ושהוא מוציא לי צ'ק בדואר - אם המשכורת נסגרת באמת ב-15 אני אמורה לקבל כסף עבור תאריכים מסויימים או שזה נתון להחלטת הבוס. בעצם אני רוצה לדעת אם הוא חייב לתת לי רק על הימים שעבדתי ביולי או שעד ה5.8. וחוץ מזה כשנותנים משכורת בצ'ק בדואר זה אמור להגיע עד ה-15 אליי או שזה בסדר שהם הוציאו את זה ב-15?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מועד תשלום השכר
      שיר ורד | 18/08/2008 08:49

      בדרך כלל יש לשלם את השכר בגין כל החודש עד ל 9 לחודש הבא.במקרהשל תשלום בהמחאה, על המעביד החובה למסור את ההמחאה לעובד עד למועד זה ותאריך הפרעון שעל ההמחאה צריך לא להיות מאורח ממועד זה.ישנם מקרים בהם ניתן לחרוג ממועד זה, כדי לדעת האם חלים עלייך חריגים לו נדרשים פרטים לגבי התיחסויות למועד תשלום השכר ואופן חישובו כמופיע בחוזה העבודה, מידע לגבי תשלום מקדמות וכן מידע לגבי אופן חישוב השכר ותלות של השכר בדווח הנמסר ע"י העובד.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תנאי העבודה
        רעות | 18/08/2008 08:55

        מדובר בחודש הראשון של העבודה שלי שם ואני עדיין לא חתומה על חוזה. התשלום הוא לפי שעה, אני מדריכה גני ילדים לפי מה שהם אומרים לי. הם שולחים אותי לגנים מסויימים ואומרים לי איזה הדרכה להעביר ולכמה זמן. בעקרון אני מעבירה להם דוח שמרכז את כל השעות בסוף החודש אבל זה לא שיש מרווח תמרון. יש להם מראש את כל הנתונים של השעות שלי. אם אין חוזה מה אני יכולה לעשות עם זה כי בינתיים אנחנו כבר ב-18 לחודש ועדיין לא קיבלתי משכורת

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • המשך
          שיר ורד | 18/08/2008 09:18

          בהתאם לתשובתך נראה לי שיש להתיחס לסעיף 2 לתקנות שכר עבודה על-פי דיווח העובד    (א) שכר עבודה שלא נקבע מועד לתשלומו בסעיפים 9 עד 12 לחוק, המשתלם   על-פי דיווח שהעובד מגיש למעבידו, והדיווח הוגש לא יאוחר מחמישה   ימים מתום חודש העבודה - ישולם לא יאוחר מהיום הששי מתום חודש  העבודה.    (ב) הוגש הדיווח האמור בתקנת משנה (א) לאחר היום החמישי מתום חודש    העבודה - ישולם שכר העבודה האמור בתקנת משנה (א) בתום החודש שלאחר  החודש שבו הוגש הדיווח. על המועד המופיע בסעיף זה יש למעסיק ארכה של 9 ימים לתשלום השכר.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

          • המון תודה  לת 
            רעות | 18/08/2008 13:36

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
            מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק