אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פיצויי פיטורים

  • תשלום פיצויים בעת פרישה לפנסיה
    ליאת | 26/01/2008 20:35

    שלום, אמי (בת 60) עובדת כתופרת כ 4.5 שנים אצל אותו מעסיק. המעסיק שלה משלם לה משכורת לפי שעות ואינו מפריש עבורה כספים לקרן פנסיה כלשהי. יש לי שתי שאלות: 1. האם בזמן שתפרוש לפנסיה (בגיל שנקבע עפ"י החוק), היא תהיה זכאית לתשלום פיצויים עבור השנים בהם עבדה אצל אותו מעסיק? 2. אם היא מחליטה לפרוש לפנסיה מוקדמת על מנת לטפל בבעלה (חולה סרטן), האם במקרה זה היא זכאית לתשלום פיצויים? תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פיצויי פיטורים
      עו"ד רענן קריב | 27/01/2008 10:21

      1. עובד הפורש מהעבודה בגיל הפרישה ואין לו הסדר פנסיוני זכאי לפיצויי פיטורים. 2. לפי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים: "התפטר עובד לרגל מצב בריאותו הוא או של בן משפחתו, ולאור המימצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר נסיבות הענין היתה סיבה מספקת להתפטרות - רואים לענין פיצויי-פיטורים את התפטרותו כפיטורים. בסעיף זה "בן משפחה" - בן משפחה שנקבע בתקנות באישור ועדת העבודה של הכנסת". בתקנות נקבע שבן זוג הוא בן משפחה. רפואה שלמה. אגב, איזה פנסיה מוקדמת? יש לאמך קרן פנסיה? .

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/07/2020 | 19:15 דמי הבראה קבלתי מכתב פיטורים בו אני מסיימת  את עבודתי לאחר 5 שנים ,אולם זה יוצא חודשיים  לפני קבל...
  • פורום דיני עבודה 04/07/2020 | 19:00 חל״ט שלום רב האם קימת תקופה מקסימלית להשארת עובד בחל״טתודה ניסים
  • פורום תמא 38 04/07/2020 | 18:16 פינוי שוכרים מדירה בתמ"א שלום רבנקודת המוצא היא שבלי פינוי של כל הדירות ומסירתן ליזם לא ניתן להתחיל בביצוע הפרויקט. לכן בע...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/07/2020 | 16:54 רשות מקומית התקינה משאבת מים רועשת ... שלום,לפני מספר חודשים מועצה מקומית בשטחה אני גר התקינה משאבת מים\ביוב רועשת ביותר על יד הבית שלי ...
  • פורום דיני מיסים 04/07/2020 | 16:14 הורשה הורשה לא מחוייבת במס שבח בין אם היורש הוא צאצא של המוריש, בן דוד שלו או חבר שלו.  בברכה, ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק