אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים

  • סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים
    שירי | 18/12/2007 22:58

    לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, תשלום המופרש על ידי המעביד לקרן ביטוח מנהלים יבוא במקום פיצויי פיטורים באם נקבע כך בהסכם קיבוצי רלוונטי או באם קיים אישור של שר העבודה לעניין זה. כידוע, יש כיום אישור כללי של שר העבודה. משכך, בין אם העובד פוטר או התפטר מיוזמתו הוא זכאי לתשלום תגמולי ביטוח המנהלים, אך האם יקבלם העובד, אף אם התפטר או פוטר לפני שחלפה שנה מיום העסקתו? או שמא משלא מבשילה הזכות לפיצויי פיטורים, אזי אוטומטית אין זכות לקבל את תגמולי ביטוח המנהלים, שכן לא חלפה שנה? האם קיים לכך עיגון בפסיקה או בחקיקה? אשמח לקבל תשובה על שאלתי, תודה רבה :)

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים
      עו"ד רענן קריב | 19/12/2007 09:39

      הכספים המופקדים לביטוח מנהלים מורכבים משני חלקים: חלק התגמולים המופרש חצי חצי על חשבון המעסיק ועל חשבון העובד (5% מכל צד), וחלק פיצויי הפיטורים המופרש על חשבון המעסיק בלבד (8.33%). חברת הביטוח מייחסת את הכספים על פי החלוקה הזו. נכון שכספי התגמולים משוחררים לידי העובד הן בפיטורים והן בהתפטרות, ובכל זמן, שכן אלה אינם פיצויי פיטורים. יש חריג שבמצב של סיום העבודה בנסיבות קשות ביותר של מעילה וגניבה, אבל זה כאמור חריג מאד.א כן, כספי התגמולים אכן משוחררים בכל מצב לידי העובד, גם אם עבד פחות משנה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים
        שירי | 19/12/2007 10:17

        תודה רענן, אבל האם יש לכך עיגון בחקיקה או בפסיקה? על מה אוכל להסתמך (מלבד הנוהג בפרקטיקה?)

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • זכויות עובד בכספי התגמולים
          עו"ד רענן קריב | 19/12/2007 10:43

          ראי את פסק הדין בעניין יצחקי (דב"ע נה3-18/, יצחקי נ' חברה ישראלית למובילים בע"מ, פד"ע כ"ט 380, 384), שם נקבע: "עובד אשר בגינו הופרשו תשלומים לביטוח מנהלים, יהא זכאי בעת הפסקת עבודתו, במידה ואינו זכאי לפיצויי פיטורים, לקבל מחברת הביטוח בה בוטח ב"ביטוח מנהלים", מכספי הפוליסה את ההפרש בין הסכומים העומדים לזכותו לבין כספי פיצויי הפיטורים – כל זאת בהיעדר הסכם מפורש בין העובד למעבידו בו הסכימו הצדדים על הסכם אחר"

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 21/05/2022 | 00:20 תודה מודה לך מאוד!
  • פורום רשלנות רפואית 20/05/2022 | 19:47 תגיש כתב תשובה תוך 14 יום, מיום קבל... ותצרף לו נספחים לפי הצורך
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 20/05/2022 | 19:31 דירה בבניין לשימור מבנה מסוכן שלום,להוריי דירה קטנה בבניין ישן בדרום תל אביב.הבניין בן 3 קומות ללא ייחוד כלשהו ודומה לשאר הבניי...
  • פורום פלילי 20/05/2022 | 19:00 אכיפה ברקנית של המישטרה חברימוס?????????????????יש לי שאלות מישפטית.הפרה הוראה חוקית מדובר בעבירה שדינה כשנתיים מאסר ותפק...
  • פורום דיני נזיקין 20/05/2022 | 17:09 הגשת נספחים שלום רב, לפני כ-3 חודשים הגשתי תביעת נזקי גוף. בעוד כחודש הנתבעת הגישה תביעה כנגדי בהליך אחר, בנ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק