אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

תשובות

  • הפסקת עבודה והודעה מוקדמת
    אורטל | 30/10/2007 16:05

    אני עובדת במקום עבודתי 3 חודשים ולאחרונה מצאתי עבודה חדשה בתנאי שכר טובים יותר ולכן החלטתי להתפטר, כמה זמן עליי להודיע מראש??? בתחילת העבודה חתמתי על חוזה בו כתוב שעליי להודיע 30 יום מראש האם בעל הבית יכול לכבול אותי לכך??? בנוסף התחייבתי לשנה ונכתב בחוזה שאם אני מתפטרת לפני עליי לשלם קנס על סך 900 ש"ח מה עושים???

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תשובות
      עו"ד רענן קריב | 30/10/2007 20:36

      עלייך לתת 3 (שלושה) ימי הודעה מוקדמת. המעסיק אינו יכול לאכוף עליך הודעה מוקדמת הארוכה מזו הקבועה בחוק אם יש בכך כדי לפגוע בך. לעניין הקנס - האם עברת הכשרה מיוחדת? האם המעסיק השקיע בך מעבר לחפיפה ולימוד העבודה תוך כדי עבודה? אם כן ייתכן שיש תוקף לקנס. אם לא - הקנס לא חוקי. מה לעשות? לחכות למשכורת הקרובה ואחרי שהיא תשולם להודיע על התפטרות בהודעה מוקדמת של שלושה ימים. הסיכון במצב זה הוא שהמעסיק לא ישלם את שלושת הימים, ושהוא יתבע ממך את הקנס ואת חודש ההודעה המוקדמת. ואז הנטל עליו ולא עליך.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה רבה על התגובה המהירה
        אורטל | 31/10/2007 10:18

        כבר הודעתי לו שאני מתפטרת!!! ואפילו החלטתי לתת לו שבועיים מראש מכיון שמקום העבודה החדש מאפשר לי זאת. ההכשרה שעברתי הייתה בסך הכל הכשרה שבה הגעתי למקום העבודה והצמידו אותי לפקידה הבכירה היותר שלימדה אותי את העבודה, האם במצב זה הקנס הוא חוקי????

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • הוא יוכל לנכות את הקנס ממשכורתך, למרות שעל פי חבל...
          עו"ד רענן קריב | 31/10/2007 12:35

          חבל שפעלת בטרם התייעצת. המעסיק יוכל בפועל לנכות את הקנס ממשכורתך, למרות שעל פי תיאורך הקנס אינו חוקי, את אינך חייבת בתשלומו והוא אינו רשאי לגבותו. פזיזותך גרמה לכך שיש בידו את הכוח לבצע בפועל דבר מה שאינו חוקי. וכעת, הדרךהיחידה למנוע את תשלום הקנס או לקבל בחזרה את הכסף, אם אכן הוא ינוכה, היא לתבוע. חבל.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום זכויות יוצרים 31/10/2020 | 17:02 משחקי קלפים אהלן, אני מעצבת משחקים חינוכיים לכיף. לאחרונה חשבתי להתחיל למכור אותם, אבל חלק מהם מבוססים על חוק...
  • פורום דיני חוזים 31/10/2020 | 16:10 ביטול צוואות הדדיות היי חיים,סעיף 8 ב לחוק הירושות קובע את הדין בנוגע לביטול צוואות הדדיות:     (ב) ל...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 31/10/2020 | 16:07 תביעת דואר ספאם בלה שלום,בית המשפט העליון קבע שאין חובת הקטנת נזק מצד הנמען אך בפועל ככול ושלחו לך עשרות או מאות ...
  • פורום פשיטת רגל 31/10/2020 | 15:56 קיבל את כל המסמכים עורך הדין קיבל את כל המסמכים הנדרשים ובכל זאת אין תזוזה כאילו לא הוגש בכלל להוצאה לפועל
  • פורום דיני ביטוח 31/10/2020 | 13:11 ביטוח מנהלים שלום רב ותודה מראש.יש לי ביטוח מנהלים במגדל מ 11.1991.אני נשוי עם שני ילדים בני 22 ו 17.5.הפסקתי ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק