אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

זכאות לדמי אבטלה

 • האם אני זכאית לדמי אבטלה?
  אסתר | 03/08/2008 18:00

  שלום רב, אני פונה אליכם לאחר שניסיתי לברר את זכאותי הן באתר של ביטוח לאומי ואף ניגשתי לשם פיזית אבל הם אינם מוכנים למסור לי את המידע טרם הגשת הטפסים לדמי אבטלה. עבדתי במקום עבודה במשך 9 חודשים (פחות יומיים) והתפטרתי מרצוני לפני חודשיים. ( החל מחודש יוני08 אינני עובדת למעט עבודות זמניות). בתקופה שקדמה לה, עבדתי 3 שנים ברציפות במקום עבודה אחר. הבנתי שאהיה זכאית לדמי אבטלה לאחר 3 חודשים (ז"א החל מחודש ספטמבר). העיניין הוא שעבדתי בעבודות זמניות דרך חבר הון אנושי שהנפיקו לי תלוש משכורת לחודשים יוני ויולי 08 ודמי ביטוח לאומי שולמו דרכם. הסכומים שהרווחתי אינם עולים על 500 ש"ח, האם אהיה זכאית לדמי אבטלה בחודש ספטמבר בכל זאת מאחר שהמעסיק אינו קבוע והסכומים שקיבלתי זעומים? נאמר לי שעל הבטחת הכנסה אין על מה לדבר מאחר ויש לי רכב. תודה רבה, אסתר.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
  מסך מלא השב

  • זכאות לדמי אבטלה
   אורנה | 03/08/2008 18:18

   עם סיום עבודתך,היית אמורה להרשם פעם אחת בשירות התעסוקה כמפורט להלן: " שים לב, חשוב לפנות בפעם הראשונה לשירות התעסוקה בסמוך להפסקת העבודה. אם תשתהה אתה עלול לאבד את זכאותך. גם מי שיתחיל לקבל את דמי האבטלה רק לאחר 90 ימים מיום הפסקת העבודה (בגלל שעזב את עבודתו מרצונו, בלי הצדקה) צריך להתייצב בשירות התעסוקה בסמוך להפסקת העבודה, כדי לא לאבד את זכאותו." (זוהי תוספת שפניתי למנהלי אתר ביטוח לאומי ובקשתי להכניסה לאור פניות של פונים,אשר אבדו לעיתים את זכאותם לדמי אבטלה בגלל אי ידיעת התנאים כמפורט למעלה. אני מודה למנהלי האתר על ההבנה והכנסת השינוי ואני מקווה שפונים הנעזרים במידע באתר ביטוח לאומי יממשו את זכויותיהם.) כל הרשום לעיל,הוא הנחיה להרשמה ראשונה בלבד,בה את מקבעת את זזכויותייך לדמי אבטלה,הנבדקים רק מהיום הראשון בו את מתיצבת בשירות התעסוקה ונבדקים אחורה לתקופה של 18 חודשים=540 ימים, לבדיקת ימי עב' נדרשים: 360 ימי עב'(ברצף/לא ברצף)שניכו מהם דמי ביטוח לעובד בשכר חודשי. 300 ימי עב' כנ"ל לעובד בשכר יומי. לעובד בשכר יומי,גם 18 ימי עב' ילקחו בחשבון כמי שעבד 25 ימים. אם עבדת בחלק מהתקופה בשכר יומי/שעתי ובחלק אחר בשכר חודשי, תחשב כל תקופת הזכאות שלך כעובדת יומית,בה יסתפקו ב-300 ימים כנ"ל. אם טרם נרשמת,אני מציעה להרשם בהקדם ולחזור להרשמה שוטפת לאחר שימלאו 90 יום מיום התפטרותך. את השכר שקבלת בעבודות ה\מניות ינכו לך מדמי האבטלה המגיעים לך כמפורט להלן: "מובטל שיש לו הכנסה מעבודה (שכיר) או ממשלח יד (עצמאי) בתקופה, שבעדה הוא מקבל דמי אבטלה, חייב לדווח על ההכנסות האלה. ההכנסות ינוכו מדמי האבטלה המגיעים לו." ראי מטה מתוך הקישור המלא. מעבירה אלייך גם קישורים בקשר לימים להם את זכאית וגובה דמי האבטלה לפי שכרך. בבהצלחה.

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   מסך מלא השב

   • תודה רבה!  לת 
    אסתי | 03/08/2008 20:12

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

   • תודה רבה. צריכה רק חידוד קטן בנושא איבוד הזכאות
    אסתר | 03/08/2008 21:06

    אורנה היקרה, תודה רבה. אני עדיין מתאוששת מהמהירות שהגבת למכתבי :-) אכן לא הייתי מודעת לכך שאני צריכה להתייצב בסמוך לעזיבת העבודה ועברו כבר חודשיים. בחודשיים הללו הייתי מועמדת לתפקיד בחברה גדולה ועברתי 4 ראיונות שבסופם הודיעו לי שהתפקיד בHOLD . לא תכננתי לדרוש דמי אבטלה כלל וכלל אך כרגע המצב הוא שאני ללא עבודה ובתקופת הראיונות עבדתי 5 ימים בסה"כ בתקופה של חודשיים. בגלל שלא הגשתי את הבקשה, ועבדתי בעבודות זמניות בתקופה זו, אני מבינה שאני עלולה לאבד את זכאותי? אם אכתב מכתב שמפרט את הסיבות כמו שפירטתי כאן, זה יכול לעזור? שוב תודה. אסתר.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • דמי אבטלה
     אורנה | 03/08/2008 21:28

     שלום אסתר, על פניו,לא נראה שאבדת את זכאותך לדמי אבטלה,מאחר ויש לך מהיום(בהנחה שמחר את נרשמת פעם ראשונה בשירות התעסוקה)18 חודשים אחורה,בדיקה של ימי עבודה,כפי שפרטתי. בפועל אם עבדת בשכר יומי לפי ממוצע של 23 ימי עב' בחודש*16 חודשי עבודה(כי שניים כבר פספסת)יש לך את הימים הנדרשים ואפילו עודף=368 ימים. אם עבדת עד 18 ימים בחודש,יחשבו לך בכל מקרה כמי שעבדה 25 ימים. אם עבדת בשכר חודשי,מציינים בד"כ בתלוש 25 ימי עבודה,וגם במקרה זה אין לך בעיה שכן *16 חודש, יש לך 400 ימי עבודה. על פניו נראה שאת במסגרת ימי הזכאות. רק לידיעה כללית,אם לא היית נמצאת זכאית,לא היית מקבלת דמי אבטלה,כי החוק קובע שהזכאות נבדקת רק מיום ההרשמה הראשון בלבד. הערה : בקריאה נוספת,הימים בהם עבדת והשתכרת לאחר עזיבת מקום העב' לא ינוכו מדמי האבטלה,שכן הם בתקופה בה טרם נרשמת וטרם קבלת דמי אבטלה. בהצלחה והכי חשובה הצלחתך במציאת עבודה התואמת את כישורייך ונסיונך:-)

     האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     מסך מלא השב

     • אלפי תודות על בקיאותך וזריזותך!  לת 
      אסתר | 04/08/2008 12:25

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

     • תיקון בגוף ההודעה
      אורנה | 05/08/2008 12:15

      אם עבדת עד 18 ימים בחודש, צ"ל אם עבדת 18 ימים בחודש. בברכה, אורנה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
 • פורום הסדרת מעמד ואזרחות 22/09/2021 | 01:35 החלפת תעודת עולה שלום רב,לא בטוח שזה הפורום המתאים ואם לא אז תכוונו בבקשה.הורים שלי עלו ביחד בשנת 1999 וקיבלו תעוד...
 • פורום עורכי דין 21/09/2021 | 23:34 שאלה מטעה שהובילה לתשובה שגויה מתאור ההתרחשות עולה שעורכת הדין הקליטה את השימוע וזה בהחלט מותר, כי היא השתתפה בו. היא לא הקליט...
 • פורום דיני חוזים 21/09/2021 | 18:10 חיפוש בנט המשפט ביצוע חיפוש בנט המשפט קיימת אופציה לחיפוש על פי שם בלבד?אם כן, זה חיפוש אפשרי לאזרח שרשום כמשתמש ...
 • פורום דיני מיסים 21/09/2021 | 16:49 תקנות החדשות בשל אחזקה של יחידות ... אם יש תחולה רטרואקטיבית מ 30.6.2015
 • פורום נדלן ודיני מקרקעין 21/09/2021 | 16:42 תביעת ערב הערב חתם שהוא ערב לכל התחייבויות השוכר.יש נזקים בדירה.האם ניתן לתבוע גם את הערב בבית משפט?
כניסה לפורומים המשפטיים
married men who cheat with men find an affair
read here all women cheat click here
my wife cheated now what how to cheat on my husband redirect
what makes a husband cheat how to cheat on husband link
read here cheater open
married men who have affairs read here dating for married men
website women who like to cheat read here
why are women unfaithful My husband cheated on me read
why some women cheat website my husband cheated
married men that cheat percent of women that cheat go
redirect wife cheated why women cheat in relationships
open cheat wifes why husband cheat on their wife
affair dating sites women who cheat on husbands find an affair
click here married men who cheat read here
my boyfriend cheated on me quotes how do i know if my wife has cheated reasons why women cheat on their husbands
cheat wifes open married woman looking to cheat
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק