אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מנסה לעזור

  • מס שבח
    שמעון | 29/03/2009 18:26

    שלום קיבלתי חלק מדירה בירושה , כמו כן קניתי ומכרתי דירה לפני כשנתיים האם אני יכול לקבל פטור ממס שבח בגין ירושה ? כיצד יחושב מס השבח אם אין לי נתונים על הדירה שקיבלתי (מתי נרכשה ומה היה סכום הרכישה ) ? תודה מראש

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מנסה לעזור
      מנסה לעזור | 30/03/2009 23:21

      הדבר תלוי בסוג הפטור שבו אתה רוצה להשתמש . קיים פטור על מכירת דירה יחידה אחת ל4 שנים . פטור נוסף על מכירת שתי דירות ( מוגבל בסכום) עבור רכישת דירה אחת למגורים , תוך תקופה מסוימת. יש אחוז מסוים (נראה לי 20 אחוז ) שאנו נחשב לבעלות לעניין פגיעה בפטור. החישוב מס לדירה של ירושה הוא מיום הרכישה של המוריש הדבר ניתן לבדיקה בטאבו.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מס שבח מקרקעין
        | עו"ד שרון עזרא | 31/03/2009 10:29

        שמעון שלום העובדה כי קיבלת דירה בירושה אין משמעה בהכרח כי הינך זכאי לפטור ממס שבח בגין דירה שהתקבלה ירושה. יש לבדוק אם אתה עומד בתנאי החוק. אם לא- ייתכן ואתה זכאי לפטור אחר. אנא פנה לעו"ד שיבדוק זכאותך לפטור וגובה המס היה ולא תקבל הפטור. הנושאים מורכבים מידי לדיון בפורום. בברכה, שרון עזרא, עו"ד

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מס שבח
          שמעון | 31/03/2009 10:52

          שלום תודה על התגובות בדקתי את זכאותי לפטור וכנראה שאני לא זכאי וכמו שכתבתי בתחלה אין לי נתנים על הדירה ומס שבח אומרים שהם יוצאים מנקודת הנחה שהדירה נקנתה ב "0"שקלים והמס הוא 50% כיצד אני מקבל נתונים על הדירה שנרכשה ע"י המוריש ב 1981 תודה

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי דין רבניים 03/07/2022 | 09:54 צד נדרש בבית דין רבני האם לבית דין רבני יש סמכות כמו לבית משפט לצרף צד נדרש אינו בן משפחה בתביעה לאיזון משאבים ופרוק שי...
  • פורום דיני מיסים 03/07/2022 | 09:03 בקשה להחזר מס בשנה שהחלפתי מקום עבו... שלוםאני רוצה לבקש החזר מס לשנה שבה החלפתי מקום עבודה.ההחזר יהיה בגלל תרומות לפי סעיף 46.אני מודעת...
  • פורום דיני עבודה 03/07/2022 | 08:06 התפטרות בוקר טוב,השבתי על השאלה מטה.האם התפטרותך היא בשל המצב הבריאותי? כמה זמן את בחופשת מחלה? בבר...
  • פורום דיני בנקאות 03/07/2022 | 01:26 הבנק מחזיק את הכסף בחשבון נאמנות ול... בס"דלכבוד העורך דין מר אבי זילברפלדשלום רב. כבר כמה שנים שיש לנו כספים בחשבון נאמנות בבנק, המשותף...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 02/07/2022 | 23:23 פלאפון חדש לא תקין קניתי פלאפון חדש מחנות בקניון. אנשים שדיברתי איתם לא הצליחו לשמוע אותי, בחלק מהשיחות. הלכתי לחנות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק