אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

דעתי האישית

  • התחזות לחברה
    אלי | 19/03/2009 12:44

    שלום רב , אני קניתי מוצר מסוים מחנות מסוימת בארץ , לפני שקניתי ממנו את המוצר נכנסתי לאתר האינטרנט שלו , ובאתר של העסק הוא רושם בהזדמנויות שונות כמו תחת הכותרות תקנון ואודות העסק שמדובר בחברה והוא רושם זאת בצורה מפורשת , לאחר הקניה כשקיבלתי את חשבונית המס ועשיתי מספר בדיקות בבית הבנתי שמדובר בעוסק מורשה המתחזה לאחד שיש לו חברה , פשוט לא קיימת חברה כזו באופן וודאי ובדוק , השם של העסק מופיע באתר מע"מ כעוסק מורשה ושם העסק מופיע ככינוי של בעל העסק אשר כמובן מספר העוסק מורשה שלו זה מספר תעודת זהות שלו , השאלה שלי היא , לדעתי מדובר כאן בעבירה פלילית של התחזות לחברה והטעיה של כלל הציבור שנכנס לאתר האינטרנט שלו , מה לדעתך ניתן לעשות והאם ניתן להגיש תלונה במשטרה על התחזות ? אני מודה לך מראש .

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • דעתי האישית
      עו"ד אחד | 20/03/2009 01:55

      אני לא בקיא בתחום המסחרי בכלל אבל אני חושב ש: מחד, יש טעם לפגם בכך שעוסק מורשה מציג עצמו כחברה. מאידך, ההטעיה הזו למעשה משחקת לטובת הצרכן. אם המצב היה הפוך, כלומר, אם חברה הייתה מפרסמת את עצמה כעוסק מורשה (או כחברה שאינה מוגבלת) אין ספק שיש עם זה בעיה משום שלקוחות החברה מסתמכים על העובדה שבעל העסק הוא הישות שמולה הם מבצעים את העסקה והוא שיחוב כלפיהם בחיובים הנובעים ממנה. אילו רוצים לתבוע, ניתן לתבוע את החברה ולא את הבעלים. במצב ההפוך שאתה מתאר, אתה מראש לוקח בחשבון שאת החיובים כלפיך חבה החברה ולא בעל הבית. כלומר, המצג שאתה מקבל הוא כזה שלפיו במקרה של תביעה אין לך אפשרות (כעקרון) לתבוע את בעל הבית. בפועל המצב שלך טוב יותר, מפני שמדובר בעוסק מורשה כך שבעל הבית חב כלפיך באופן אישי! אני שוב חוזר ומדגיש, אני ממש לא בקיא בתחום וזו דעה אישית בלתי מבוססת בעליל!

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • עוסק מתחזה
      עו"ד יקי רנד | 23/03/2009 14:51

      ע"פ דיני הגנת הצרכן הנהוגים בארץ, עוסק אשר מציג עצמו ו/או מתחזה לגורם מסחרי השונה מזהותו האמיתית, הרי הוא עובר עבירה פלילית, והדבר אף מהווה הטעיה צרכנית לכל דבר וענין. ניתן לתבוע עוסק זה, ואף להגיש תלונה במשטרה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 14/08/2020 | 06:55 בקשה בכתב הגנה האם כאשר מגישים כתב הגנה לתביעה בבית מ.שלום, להעברת התביעה לבית דין לעבודה, נדרש להגיש גם כתב הגנ...
  • פורום דיני משפחה 14/08/2020 | 06:21 ידועה בציבור שלום אני גרושה ואם לבן חיה עם בן זוג ובני בדירה שכורה אנחנו יחד 5 שנים חיים יחד מחצית מהזמן האם ...
  • פורום הוצאה לפועל 13/08/2020 | 23:52 האם ניתן לעקל רכב השייך לנכה בהוצאה... בס"דשלום דודעקרונית, סעיף 22 (א) (5) איננו מונע הטלת עיקול על מכונית נכים. בפסיקה מצוין כי ה...
  • פורום דיני בנקאות 13/08/2020 | 23:41 שימוש בשיק בנקאי אלא אם יש הגבלה בשיק, אין מניעה לעשות כך. מקווה שעלה בידי לסייע.  בברכה, אסף מירוז,...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 13/08/2020 | 22:55 מייל ספאם אני קיבלתי מיHלים מרשימת תפוצה ואחרי כמה מיילים שלחתי בקשה למנהל לאסיר אותי מהרשימה תצופה שלו והם...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק