אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פטירתו של חייב ואיחוד התיקים

  • פטירה
    ליאת | 20/03/2008 18:17

    יש לי 2 שאלות: 1.אבי נפטר ויש לו תיק איחוד בהוצל"פ- האם התיק מתבטל אוטומטית? 2. אבי היה חתום על חוזה שכירות לשנה, וההמחאות היו שלי, פיניתי את הדירה לפני תום החוזה, האם החוזה מתבטל עקב הפטירה? האם אני יכולה לבטל את ההמחאות שמסרתי למשכיר? תודה!!!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פטירתו של חייב ואיחוד התיקים
      עו"ד איתן שווץ | 22/03/2008 21:38

      תיק האיחוד לא מתבטל אוטומטית, גם בפטירתו של החייב. אולם, סביר שלאחר זמן רב שבו החייב לא יקיים את תנאי האיחוד, ולא ישלם את צו התשלומים, תיק האיחוד יפוזר מסיבה זו בלבד. ניתן להודיע ללשכת ההוצאה לפועל, על פטירתו של החייב, ולבקש את פיזור תיק האיחוד, וכן להודיע בכל תיקי ההוצאה לפועל על פטירתו של החייב על מנת שלא ינקטו הליכים שלא לצורך. על פי דין, ניתן להמשיך בהליכים כנגד נכסי החייב גם לאחר פטירתו. לגבי השאלה השנייה, אם נתת שיקים בגין חוזה השכירות, אתה חייב באופן אישי לכבד את השיקים. במידה ופינית את הדירה בטרם תום תקופת השכירות, והבאת דייר חלופי, ו/או אם תנאי החוזה מאפשרים שחרור מוקדם בטרם תום תקופת השכירות החוזית, רק אז יש עילה לבקש את השיקים בחזרה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני בנקאות 15/08/2022 | 09:23 אם ההסדר קיבל תוקף של פסק דין אוכפי...
  • פורום דיני משפחה 15/08/2022 | 08:17 ישראל כהן בשנים האחרונות עולה לכותרות "אלימות טכנולוגית". אלימות טכנולוגית היא התעללות קשה מאוד לזיהוי והו...
  • פורום עורכי דין 15/08/2022 | 07:58 התובע לא קיבל את מלוא דרישתו התובע לא קיבל את מלוא דרישתו מהחייב איתו עשה הסדר כי מחל לו באופן מותנה על חלק מהחוב בהסדר זה.&nb...
  • פורום דיני מיסים 15/08/2022 | 01:39 ביטול עסקה ומע"מ שלום רב,עשיתי עסקה עם תזונאית לליווי של שלושה חודשים, בעלות כוללת של 10,500 ש"ח. מאחר ולא הייתי מ...
  • פורום בתי משפט 15/08/2022 | 01:04 למה שלא תפתח את העיניים שלך ? ? ? הכותרת לשאלה מתייחסת לסעיף 55(ב) לחוק החוזים, שעוסק בתביעה יחד ולחודולכן, חייב להיות לפחות שני נת...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק