אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

חוזה על תנאי

  • השכרת דירה
    עדי | 01/08/2008 00:37

    ברצוני לשכור דירה מסוימת ותאריך הכניסה אמור להיות בעוד כחודש וחצי. היום, רגע לפני חתימת החוזה, הסתבר לי (מבעלת הדירה), כי הדיירים רוצים להאריך את החוזה- כלומר לממש את האופציה שלהם ולהישאר עוד שנה. לטענת בעלת הדירה בחוזה כתוב שהדיירים צריכים לתת התראה של חודשיים מראש, דבר שלא קרה (כאמור מדובר בחודש וחצי), ולכן היא מעוניינת להחתים אותי על חוזה עם הבטחה כי הדיירים יתפנו. חשוב לציין שלא הסכמתי לחתום ללא בירור הנושא. השאלה שלי היא האם יכול להיווצר מצב שהם לא מתפנים, על אף שהחוזה שלהם נגמר ואני נשארת בלי דירה למרות שחתמתי על חוזה ושילמתי צ'קים מראש? ואם קורה מקרה כזה האם בעלת הדירה מחוייבת להחזיר לי את הצ'קים? שאלה נוספת: בעלת הבית הציעה שנשלם את הצ'קים דרך חברה בשם לאומי צ'ק- ונדרש לשלם עמלה. בבירור באינטרנט החברה טוענת שהיא חברה בת של לאומי ויזה. האם עוד מישהו שמע על החברה ואיך אפשר לוודא שלא מדובר בחברת גבייה של השוק האפור ושהצ'קים לא יסתובבו בין אנשים שונים (התנאי לחברה זו היא לא לכתוב למוטב בלבד...). תודה מראש *הערת מערכת: לקריאה נוספת אודות השכרת דירה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • חוזה על תנאי
      עו"ד דוד צורי | 01/08/2008 08:47

      בהחלט עלול להיווצר מצב בו למרות החוזה שאת חותמת עם בעלת הבית לא תוכלי להכנס לדירה היות והשוכרים הקודמים לא יפנו אותה ובעלת הבית תאלץ לפנות להליך של פינוי שימשך מספר חודשים. במידה וזה יקרה בעלת הבית אמורה להחזיר לך את השיקים (אבל אני ממליץ שהשיקים לא יהיו אצלה עד שהיא לא נותנת לך את הדירה בפועל. לגבי לאומי שיק המדובר הוא בחברת גביה אמנם לא מהשוק האפור אבל אין שום סיבה שתעבירי את השיקים דרכם ותשלמי עמלה, היות ובעלת הבית היא המרוויחה היחידה מהעברת השיקים ללאומי שיק. המלצה כללית היא את השיקים לשכ"ד לתת כאשר שם בעל הבית רשום באופן ברור על השיק וכן יש על השיק שרטוט של קרוס וכיתוב של "/למוטב בלבד/" ככה הסיכוי שהשיקים יסתובבו קטן וגם הזכות שלכם לטעון טענות שמקורן בחוזה השכירות נשמרת.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי דין רבניים 03/07/2022 | 09:54 צד נדרש בבית דין רבני האם לבית דין רבני יש סמכות כמו לבית משפט לצרף צד נדרש אינו בן משפחה בתביעה לאיזון משאבים ופרוק שי...
  • פורום דיני מיסים 03/07/2022 | 09:03 בקשה להחזר מס בשנה שהחלפתי מקום עבו... שלוםאני רוצה לבקש החזר מס לשנה שבה החלפתי מקום עבודה.ההחזר יהיה בגלל תרומות לפי סעיף 46.אני מודעת...
  • פורום דיני עבודה 03/07/2022 | 08:06 התפטרות בוקר טוב,השבתי על השאלה מטה.האם התפטרותך היא בשל המצב הבריאותי? כמה זמן את בחופשת מחלה? בבר...
  • פורום דיני בנקאות 03/07/2022 | 01:26 הבנק מחזיק את הכסף בחשבון נאמנות ול... בס"דלכבוד העורך דין מר אבי זילברפלדשלום רב. כבר כמה שנים שיש לנו כספים בחשבון נאמנות בבנק, המשותף...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 02/07/2022 | 23:23 פלאפון חדש לא תקין קניתי פלאפון חדש מחנות בקניון. אנשים שדיברתי איתם לא הצליחו לשמוע אותי, בחלק מהשיחות. הלכתי לחנות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק