אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

לשי .ק

  • בתום שנת חוזה השכירות ולפני מימוש האופציה המשכיר רוצה להעלות את המחיר
    שי.ק | 29/04/2008 22:33

    שלום, אתמול הדהים אותי המשכיר כשבא 3.5 חודשים לפני תום החוזה והודיע כי בחידוש תהיה עלייה של 750 ש"ח בשכ"ד (כיום אנחנו משלמים 1870 ש"ח - הוא רוצה עכשיו 2500 ש"ח!). בחוזה שלנו יש אופציה לשנה נוספת ולהלן שני סעיפים מהחוזה המעידים על כך: סעיף 5. "תקופת השכירות היא החל מיום 9/07 וכלה ביום 9/08 דהיינו היא תימשך 12 חודשים בלבד (להלן "תקופת השכירות") לשוכר אופציה להאריך את השכירות לתקופה נוספת כאמור בסעיף 20 להלן". סעיף 20. "לשוכר אופציה להאריך את השכירות לתקופה נוספת של 12 חודשים דהיינו עד ליום _____ (ריק) (כל פעם לשנה אחת) בתנאי שימלא את כל התנאים המצטברים להלן, ואי מילוי תנאי מתנאים אלו יגרום לביטול האופציה: 1. יודיע למשכיר במכתב רשום לפחות 60 ימים לפני תום תקופת השכירות וכל שנה אופציה על רצונו להפעיל את זכות האופציה. 2. ייחתם הסכם לכל תקופת הארכה בתקופת האופציה, והסכם כזה ייחתם עד לא יאוחר מיום ____ (ריק) לפני תחילת השכירות בכל שנה ושנה. 3. הסכומים המפורטים בסעיפים 15,16,18 יעודכנו לפי עליית מדד המחיר לצרכן/שער הדולר מתחילת השכירות. (סעיפים אלו מדברים על הקנס במידה של אי פינוי הדירה בזמן). 4. שמי השכירות בתקופת האופציה יהיו כדלקמן;(ריק!)" בסעיף 4 לא נרשם שום סכום בחתימת החוזה! שאלתי היא, האם מה שהוא מנסה לעשות זה חוקי או שהצדק בידינו והוא מחויב למימוש האופציה עפ"י התנאים שנחתמו על ידנו בחוזה - אחרת מה הטעם באופציה אם המשכיר יכול לשנות את המחיר ככל העולה על רוחו? תודה רבה מראש, שי.ק

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • לשי .ק
      m | 30/04/2008 23:38

      על פי המתואר לעייל למשכיר אין זכות לדרוש תוספת וזאת בתנאי שייכתב מכתב 60 ימים לפני תום תקופת השכירות על רצונכם להפעיל את זכות האופציה. זאת בהנחה שאכן לא נכתב כלום בסעיף 4

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

    • מימוש אופציה לתקופת שכירות נוספת
      ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 01/05/2008 15:01

      שי שלום ! מה שאתה מתאר הוא תוצאה של רשלנות שני הצדדים. מי זה חותם על חוזה עם כל כך הרבה חורים?! אני לא יודע מהם סעיפים 16-18 לחוזה אבל בהנחה שמדובר בסעיפים הקובעים את דמי השכירות אזי לדעתי פרשנות סבירה של החוזה היא שבתקופת האופציה התשלום יועלה בהתאם לשיעור עליית המדד (שכן הדולר ודאי לא עלה) וא5ז העלאה של 2-3% בדמי השכירות היא סבירה. אם מילאתם את יתר תנאי מימוש האופציה השוכר לא יוכל לא לאפשר לכם את מימוש האופציה . בהצלחה ! ד"ר יובל ויסמן, עו"ד מנהל פורום דיני חוזים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • סעיפים 16-18 מתייחסים אך ורק לקנסות במידה ולא אפנה את הדירה בזמן...
        שי.ק | 01/05/2008 19:30

        ד"ר וייסמן שלום, קודם כל תודה על התשובה המהירה. שנית, כמו שציינתי מעלה, הסעיפים הללו מתייחסים אך ורק לקנסות ופיגורים ולא לשכ"ד. השאלה הבסיסית כאן היא, האם כשלא כתוב שינוי במחיר והנתון הזה נשאר ריק האם זה לשיקולו של המשכיר או שזה לרעתו ואינו יכול להעלות את המחיר אלא להמשיך עפ"י החוזה הקיים? תודה מראש, שי

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • מימוש אופציה
          ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 01/05/2008 21:08

          שי שלום ! אם אין התיחסות בחוזה לתנאי מימוש האופציה ובמפורש לדמי השכירות אזי דמי השכירות נותרים כשהיו בתקופה הראשונה. בנוסף לכך יחול כלל הפרשנות כנגד מנסח החוזה. בהצלחה. ד"ר יובל ויסמן, עו"ד מנהל פורום דיני חוזים

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק