אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

סיום חוזה עם חברת אחזקה

  • סיום חוזה חובת דווח
    roseng | 02/03/2008 19:59

    שלום אנו כוועד בית חתומים על חוזה עם חברת אחזקה. בחוזה כתוב שכול אחד מהצדדים יכול להפר את החוזה בהתראה של 30 יום. אנו לא שמנו לב לגמר החוזה ולא שלחנו כול מכתב והחוזה התחדש באופן אוטומטי. האםם חברת האחזקה היתה חייבת לידע אותנו על סיום החוזה כ-30 יום לפני סיומו? או לא חל עליה כול חובת דווח. האם ניתן להפר את החוזה על ידינו למרות שאיחרנו בחודשיים? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סיום חוזה עם חברת אחזקה
      ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 02/03/2008 20:29

      שלום רב ! אני סבור שיש בלבול מסויים במושגים בהם אתה משתמש. החוזה ודאי אינו מאפשר הפרה אלא סיום ההתקשרות במתן הודעה מוקדמת של 30 יום. אם החוזה לא קובע כי חברת האחזקה חייבת לתת לכם הודעה מקדימה על סיום החוזה הרי שלא ניתן להוסיף לה חובות שאינן חלק מתנאי החוזה. יחד עם זאת בתי המשפט לא אוהבים חוזים המתחדשים באופן אוטומטי ולרוב מאפשרים לצד ה"חלש" יותר להשתחרר מחוזה כזה. אני הייתי מוציא מכתב בדואר רשום המודיע לחברת האחזקה כי ברצונכם לסיים את חוזה ההתקשרות בתוך 30 יום וכי בשוגג ההודעה ניתנת באחור אך יחד עם זאת מאחר שלא יגרם לחברת האחזקה נזק מהאחור אתם עומדים על דרישתכם להפסיק את החוזה. צריך לקרוא טוב את החוזה ביחוד את הסעיפים הדנים בחידוש האוטומטי ולבחון האם ניתן יהיה לטעון שהם סעיפים מקפחים וכו'. בנוסף חוזים יש לקיים בתום לב. עמידה דווקנית על קיום סעיפי החוזה אף היא התנהגות שלא בתום לב. נראה לי שזה מקרה שצריך להסתיים בסוג של פשרה. גם אתם צריכים להבין שחוזים יש לקיים. בהצלחה!

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום בתי משפט 12/06/2021 | 23:49 בדיקות לפני חוזה מכר מקבלן שלום רב %3cbr/%3e %3cbr/%3eאני מעונין לרכוש דירה חדשה מקבלן. %3cbr/%3e %3cbr/%3eהדירה עדיין ...
  • פורום דיני תעבורה 12/06/2021 | 23:03 תודה. האם האם זו עילה לבקשה לביטול הדו״ח?
  • פורום הוצאה לפועל 12/06/2021 | 22:52 כן - הם יכולים על פי סעיף 7א(ב) לחוק מגן דוד אדום, תש"י-1950 מגן דוד אדום רשאי לפעול על פי פקודת המיסים (גביה) ל...
  • פורום ביטוח לאומי 12/06/2021 | 21:25 שאלה נוספת לגבי הבטחת הכנסה אם פוטרתי לפני פחות משנה, ועכשיו שואלים אותי בטופס תביעה להבטחת הכנסה אם עבדתי בשנה האחרונה, האם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 12/06/2021 | 18:43 עיקול חניה בטאבו עם הערת אזהרה לאפו... %3cbr/%3eשלום רב. בעיריית רחובות אישרו בוועדה לתכנון ובנייה תכנית להרחבת רחוב גדול בעיר לצורך ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק